تماس با ما     درباره ما

پنج شنبه - 1398/5/31
نسخه چاپی
فرماندار کربلا از رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات تقدیر کرد
فرماندار شهر کربلا ضمن تقدیر از رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خواستار استفاده از توانمندی‌های این ستاد در پروژه‌های شهر کربلا شد.
« خبر فعالیت ها »             1392/2/31 *** 16:54:39             تعداد بازدید: 1509

 

فرماندار شهر کربلا ضمن تقدیر از رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خواستار استفاده از توانمندی‌های این ستاد در پروژه‌های شهر کربلا شد.

 

به گزارش خبرگزاری فارس،در دیداری که با حضور رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات، فرماندار کربلا، مدیر عمرانی شهر کربلا، شهردار منطقه 4 کربلا ، مختار حی الحسین و جمعی از معاونان، مدیران و اعضای شاخه دانشجویی ستاد بازسازی عتبات عالیات برگزار شد، راههای همکاری و تعامل بیشتر مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

در ابتدای جلسه حسن پلارک ضمن ارائه گزارشی از روند پروژه‌های اجرا شده، در دست اجرا و مطالعاتی این ستاد در اعتاب مقدسه اظهار داشت: حدود 20 پروژه در نجف اشرف در دست اجرا داریم که بزرگترین آن پروژه احداث صحن حضرت زهرا(س) با وسعت 220 هزار متر مربع می باشد و تا کنون 32 درصد پیشرفت کار داشته است.

وی افزود: در کاظمین نیز با شمع کوبی و انجام اسکلت طبقه اول دور حرم مطهر امامین جوادین(ع)، کار ادامه دارد که در مرحله بعدی موضوع احداث یک طبقه سرداب در زیر این طبقه در دستور کار قرار دارد.

پلارک در خصوص اقدامات این ستاد در شهر سامرا نیز اظهار کرد: در حرم امامین عسکریین(ع) نیز طرح مورد نظر به دیوان وقف ارائه شد که به تصویب رسیده و به زودی کل فضای زیر حرم به سرداب تبدیل خواهد شد.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات در ادامه با اشاره به طرح جامع توسعه حرمین مطهر در کربلای معلی اظهار داشت: در کربلا دو پروژه مهم با هماهنگی تولیت های حرمین مطهر پیگیری می‌شود؛ یکی از آنها پروژه احداث صحن عقیله بنی هاشم(س) حد فاصل خیمه‌گاه و باب القبله می‌باشد که تا کنون کار تملک زمین‌های اطراف و تخریب‌ها انجام شده و به زودی اجرایی خواهد شد.

پلارک با بیان اینکه موضوع دوم یعنی پروژه باریک کردن ستون‌های اطراف ضریح مطهر و ترفیع گنبد حضرت سیدالشهداء(ع) مهمترین و اساسی‌ترین پروژه در کربلا محسوب می‌شود، افزود: طرح مذکور به تصویب رسیده که پس از تأیید تولیت حرم حسینی و همچنین تأیید مرجع عالیقدر شیعیان حضرت آیت الله سیستانی کارهای اجرایی آن آغاز می‌شود.

وی در ادامه به اجرای پروژه‌های متعددی در کربلا از جمله ساخت بیمارستان امام سجاد(ع) ، مجمّع سیدالشهداء (ع)، مضیف، اجرای پروژه های یا حسین 1 تا 5 ، ساخت ضریح جناب حبیب و ابراهیم مجاب و نصب دو کتیبه سنگی یا فاطمه(س) و یا علی(ع) در کنار درب قبله ورودی گنبدخانه حرم مطهر و ... اشاره کرد و اظهار داشت: تعداد 5 دستگاه آب شیرین کن نیز برای استفاده زائران در مسیر ، هتل‌ها و مردم منطقه تهیه شده است که فرماندار کربلا اعلام آمادگی کرد در خصوص مکان و امکانات لازم برای نصب این دستگاه‌ها هرگونه اقدام لازم را انجام خواهد داد.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات همچنین با ارائه پیشنهاداتی اعلام کرد: اگر فضاهایی جهت ایجاد پارک‌های زائر و یا زائرسرا در اختیار این ستاد قرار داده شود، در خصوص احداث آن اقدام خواهد شد.

همچنین امکان ایجاد ارتباط و تعامل با شهرداری تهران و سایر کلانشهرهای ایران برای انجام پروژه های شهری و زیباسازی و ... دیگر پیشنهاد مهندس پلارک بود که مورد استقبال هیئت عراقی قرار گرفت.

در پایان حسن منگوشی فرماندار شهر کربلا ضمن تقدیر از زحمات حسن پلارک رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات و دست اندرکاران ستاد بازسازی عتبات عالیات اظهار داشت: اجازه دهید من هم به عنوان یک سرباز در جایگاه فرماندار کربلا هر خدمتی را که بتوانم انجام دهم و هر امکاناتی را در اختیار شما بگذارم تا بتوانیم با اتحاد، همدلی و همکاری یکدیگر به اهداف مقدس و والایمان در بازسازی اعتاب مقدسه دست پیدا کنیم.


تا کنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است!


فرم ثبت نظر
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
نظر:(*)
حروف تصویر: captcha

شماره پیامک
آمار بازید:
پیوندها