تماس با ما     درباره ما

پنج شنبه - 1398/5/31
نسخه چاپی
افزایش ۲۰درصدی سرعت ساخت صحن حضرت زهرا(س)/افتتاح بیمارستان امام سجاد(ع) در کربلا
« خبر فعالیت ها »             1392/3/20 *** 12:13:50             تعداد بازدید: 1404

به گزارش خبرگزاری عتبات، حسین پلارک رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات پیرامون دو پروژه صحن حضرت زهرا(س) و بیمارستان فوق تخصصی امام سجاد(ع) در کربلا نکاتی را متذکر شد.
وی سرعت اجرایی ساخت صحن حضرت زهرا(س)، با تغییر در سیستم پیمانکاری قریب با 20 درصد افزایش معرفی کرد و همچنین عملیات احداث بیمارستان  امام سجاد(ع) پایان یافته و هم اکنون در حال نصب تجهیزات هستیم.

پلارک در رابطه با ساخت صحن حضرت زهرا(س) گفت: سرعت اجرایی ساخت صحن حضرت زهرا(س)، با تغییر در سیستم پیمانکاری قریب به 20 درصد افزایش پیدا کرد. خروجی باب‌الحوائج حرم امامین جوادین(ع) در کاظمین و ایوان‌ها نیز یک شب پیش از سالروز شهادت امام موسی کاظم(ع)، کامل و به حرم تحویل داده شد.

وی با اشاره به اینکه عملیات سنگ‌کاری ایوان‌ها و سه صحن، به پایان رسید و خروجی باب الحوائج به حرم تحویل داده شد، ادامه داد:  هنوز برای انتقال ضریح با عراق به توافق نرسیده‌ایم تمام کارها انجام شده است اما برگزاری مراسم و رونمایی از ضریح و نصب آن بستگی به شرایط امنیتی عراق دارد.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات پیرامون بیمارستان فوق تخصصی امام سجاد(ع) در کربلای معلی توضیح داد: عملیات احداث این بیمارستان پایان یافته و هم اکنون در حال نصب تجهیزات هستیم. این بیمارستان تا پایان خرداد ماه جاری افتتاح شود. به احتمال زیاد این بیمارستان تا پایان شهریور ماه امسال به بهره برداری می رسد.

بیمارستان فوق تخصصی امام سجاد(ع)، یک هزار و 200 تختخواب دارد، برای ساخت و تجهیز این مرکز درمانی تاکنون حدود 21 میلیارد تومان هزینه شده است. از این مبلغ هشت میلیارد تومان برای احداث و 13 میلیارد تومان برای تجهیز آن هزینه شده است. حضور پزشکان متخصص ایرانی در بیمارستان امام سجاد(ع) به صورت دوره‌ای و در قالب زمان بندی‌های 15 تا 20 روزه خواهد بود و سعی می‌شود در این رابطه با دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران، مشهد یا قم همکاری های لازم صورت گیرد.


تا کنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است!


فرم ثبت نظر
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
نظر:(*)
حروف تصویر: captcha

شماره پیامک
آمار بازید:
پیوندها