تماس با ما     درباره ما

شنبه - 1398/5/26
نسخه چاپی
همایش کارگروه امور مساجد
اولین همایش کارگروه مساجدستاد بازسازی عتبات عالیات کرج در سال 92 برگزار گردید .
« خبر فعالیت ها »             1392/4/10 *** 23:46:57             تعداد بازدید: 1547

اولین همایش کارگروه مساجدستاد بازسازی عتبات عالیات کرج  در سال 92 برگزار گردید .

اولین همایش کارگروه امور مساجد ستاد بازسازی عتبات عالیات کرج در تاریخ 10/4/92 در مصلای کرج و در شبستان کنار کارگاه ساخت ضریح حبیب بن مظاهر(ع) برگزار شد .

در این همایش معنوی و عرفانی ،ائمه جماعات ، اعضای هیئت امنا و نمایندگان ستاد بازسازی عتبات در مساجدکرج- حجت الاسلا م حسینی متولی رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان البرز و مسئولین ستاد بازسازی عتبات عالیات کرج حضور داشتند .

برادر محمدی از اعضای ستادبازسازی کرج در سخنان مبسوطی ابتدا  اهداف عالیه ستاد بازسازی و تاریخچه تشکیل این ستاد را بیان نمودند . واهمیت بازسازی اعتاب مقدسه و خدمت در این دستگاه شریف را از الطاف خداوند و ائمه اطهار بر خادمین و شرکت کنندگان در این امر الهی برشمردند .

عملکرد ده ساله ستاد کرج، انجام پروژه های بزرگی که مستقلا و یا با مشارکت مردم سایر استانها انجام شده یا در حال انجام است سخنان بعدی خطیب این همایش بود .نمونه هایی از هدایای ارزنده ، عنایتهایی که به متبرعین شده است و اینکه توفیق مشارکت در این امر خداپسندانه فقط نصیب افرادی میگردد که خود ائمه اطهار آنان را انتخاب و اجازه داده اند تا بتوانند مال ویا دانش و تجربه خویش را در این راه بکار گیرند ،مطلب جالبی بود که بصورتی زیبا و دلنشین تبیین گردید .

مطلب بعدی که توسط سخنران محترم بیان شد این بود که ، در اکثر کشور های مسلمان اماکن مقدس وبناهای نادری وجود دارد که بنام معصومین علیهم السلام نامگذاری شده باشد و تقریبا هیچ بنایی در این کشورها بنام بی بی دوعالم حضرت زهرای اطهر(س) وجود ندارد . فقط با عنایات الهی و مساعدت مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی سیستانی بود که صحن با عظمتی که در جوار حرم مطهر آقا امیرالمومنین(ع) ساخته میشود بنام "صحن حضرت زهرا(س) " نامگذاری گردیده است .

ایشان درقسمت پایانی عرایض خود، ضمن تشکر و قدر دانی از تمامی ائمه جماعات و اعضای محترم هئت امناهای مساجد و نمایندگان ستاد در مساجد ، چگونگی هماهنگی بیشتر در تبیین اهداف ستاد و جمع آوری هدایا ونذورات  هرچه بهتر و عاشقانه تر نمازگزاران را درخواست نمودند و تاکید فراوان داشتند که به هیچ وجه نباید شائبه ای بوجود آید که بایدبرای بازسازی  ازمردم پولی دریافت شود بلکه فقط وفقط این لطف که افراد بتوانند در این امر مقدس شرکت نمایند، شامل آنانی میگردد که ائمه به آنها نظر لطف دارند و بر ما منت نهاده اند که بتوانیم در ساخت حرمهایشان قدمهایی هرچند کوچک برداریم .


تا کنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است!


فرم ثبت نظر
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
نظر:(*)
حروف تصویر: captcha

شماره پیامک
آمار بازید:
پیوندها