تماس با ما     درباره ما

سه شنبه - 1398/5/29
نسخه چاپی
انتقال ضریح حضرت مسلم به عراق
« خبر فعالیت ها »             1392/4/21 *** 5:25:39             تعداد بازدید: 1338

 

ضریح جدید حضرت مسلم بن عقیل(ع) که به همت ستاد بازسازی عتبات عالیات ساخته و پرداخته شده است، در آستانه ماه مبارک رمضان جهت نصب بر مضجع شریف مفسر واژه عشق و وفاداری حضرت مسلم از طریق مرز مهران وارد خاک عراق شد.
ضریح جدید حضرت مسلم بن عقیل(ع) که به همت ستاد بازسازی عتبات عالیات و با بهره گیری از بهترین هنرمندان و طراحان متدین کشور اسلامی به طرز زیبایی ساخته و پرداخته شده امروز و در آستانه ماه مبارک رمضان جهت نصب بر مضجع شریف مفسر واژه عشق و وفاداری حضرت مسلم از طریق مرز مهران وارد خاک عراق شد.


این اثر ارزشمند بعد از دو سال و نیم کار مداوم همزمان با سالروز ولادت مولای متقیان علی (ع) و با حضور مسئولین فرهنگی کشور و میهمانان عراقی بویژه تولیت مسجد کوفه رونمایی شد و به دلیل استقبال مشتاقان و علاقه‌مندان جهت بازدید از آن با تصمیم مسئولین مدت یک هفته در معرض دید عموم، هنردوستان و شیفتگان اهل بیت علیهم السلام قرار گرفت.


عملیات بازگشایی ضریح پس از اتمام فرصت بازدید عمومی آغاز شد و پس از بسته‌بندی قطعات به طور کامل امروز یکشنبه 16 تیرماه 1392 وارد مرز مهران شده و بعد از اجرای مراسم خاصی توسط سه دستگاه تریلر عازم عراق گردید.


قابل ذکر است که بعد از باز کردن ضریح قدیمی کار نصب ضریح جدید آغاز و بنا بر پیش بینی های انجام شده در ماه شوال از آن رونمایی خواهد شد.


ضریح فعلی حضرت مسلم(ع) ضریح پیشین حضرت اباالفضل العباس(ع) بوده که حدود 51 سال پیش ساخته شده است.

تا کنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است!


فرم ثبت نظر
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
نظر:(*)
حروف تصویر: captcha

شماره پیامک
آمار بازید:
پیوندها