امروز:

*بین‌الحرمین سه طبقه می‌شود
بخاطی مسئول آموزش عالی حرم امام حسین علیه‌السلام گفت: طی پروژه‌ای قرار است بعد از 5 سال، بین‌الحرمین 3 طبقه شود
« خبر فعالیت ها »             1392/7/5 *** 21:57:8             تعداد بازدید: 1172


سید محمد بخاطی مسئول آموزش عالی حرم امام حسین علیه‌السلام گفت: طی پروژه‌ای قرار است بعد از 5 سال، بین‌الحرمین 3 طبقه شود یعنی، زیرزمین، همکف و طبقه اول که با این کار زائر بیشتری در این فضا قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به آخرین وضعیت توسعه حرم سیدالشهدا علیه‌السلام اظهار داشت: مرمت بین‌الحرمین را ایرانی‌ها انجام دادند و نتیجه خیلی خوبی هم داشت و آن این بود که طی آن سنگ‌فرش بین‌الحرمین تمام شد و آن را سنگ مرمر کردند.

بخاطی با بیان اینکه قرار است بعد از 5 سال کنده‌کاری شود و توسعه بین‌الحرمین را شاهد باشیم ادامه داد:‌ طی پروژه‌ای قرار است بین‌الحرمین 3 طبقه شود یعنی، زیرزمین، همکف و طبقه اول که با این کار زائر بیشتری در این فضا قرار خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه حرم امام حسین علیه‌السلام را توسعه دادند تصریح کرد: در این طرح فضای اداری حرم بیرون می‌آید و امور خواب و سکنه زائران به داخل صحن وارد می‌شود.

بخاطی با بیان اینکه صحن عقیله بنی‌هاشم هم افتتاح شده اما هنوز کامل نشده است خاطرنشان کرد:‌ اگر در وسط این صحن قرار بگیرید، حرم حضرت امام حسین، اباالفضل علیهماالسلام و تل زینبیه را می‌بینید، الان این سه مقام باز است و فقط حرم حضرت عباس علیه‌السلام چون ساختمانی جلوی آن قرار دارد دید ندارد.

وی با بیان اینکه وسعت صحن عقیله بنی‌هاشم 16 هزار متر مربع است گفت:‌ توسعه حرم‌ها از بین الحرمین شروع شده است ولی متأسفانه هزینه‌ این توسعه بالاست لذا 3 ماه است دستور از نخست وزیر عراق داریم که مبالغ توسعه از حرم برداشت نشود بلکه از وزارت پرداخت شود.