تماس با ما     درباره ما

پنج شنبه - 1398/5/31
نسخه چاپی
لغو روادید
هيئت دولت عراق درباره لغو رواديد با ايران به زودي تصميم گيري مي كند
« خبر عمومی »             1391/9/18 *** 19:35:18             تعداد بازدید: 2284

محسن حكيم:
هيئت دولت عراق درباره لغو رواديد با ايران به زودي تصميم گيري مي كند

مشاور سياسي رئيس مجلس عراق گفت: بحث لغو رواديد با ايران به زودي در هيئت دولت عراق به بحث گذاشته خواهد شد و درباره آن تصميم گيري خواهند كرد.
محسن حكيم، در گفت و گو با ايسنا درباره احتمال لغو رواديد ميان ايران و عراق با اشاره به سفر يك ميليون و دويست زائر در سال به عتبات عاليات و با بيان اين كه خيلي منطقي نيست كه سيستم ويزا ميان دو كشور را داشته باشيم، گفت: موضوع لغو رواديد در حال حاضر در دولت عراق در حال بررسي و بحث است.
وي درباره موانع بر سر راه لغو رواديد ميان ايران و عراق به مسائل امنيتي اشاره كرد و گفت: سازمان ها و مسئولان ذيربط امنيتي عراق نسبت به اين موضوع ملاحظاتي دارند و معتقدند با توجه به شرايط ويژه عراق لغو رواديد را توصيه نمي كنند.
حكيم با بيان اين كه تاكنون هيچ تروريست ايراني به عراق نيامده است، اظهار داشت: در هرحال اين بحث قرار است به زودي در هيئت دولت عراق به بحث گذاشته شود و درباره آن تصميم گيري كنند.
وي ادامه داد: براساس توافق ميان ايران و عراق در روز، 10هزار ويزا مي تواند براي زائران ايراني صادر شود كه تاكنون بيش از 5هزار ويزا درخواست نشده است.
حكيم درباره فعاليت فرودگاه نجف اظهار داشت: فرودگاه نجف فرودگاه كوچكي است كه با امكانات محدود مشغول به فعاليت است. در حال حاضر اين فرودگاه به يك شركت اروپايي داده شده است كه با مشاركت يك شركت عراقي اداره مي شود و قرار است در پنج سال، 150 ميليون دلار در آن سرمايه گذاري شود و براساس يكي از فرودگاه هاي اروپايي توسعه پيدا خواهد كرد.


تا کنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است!


فرم ثبت نظر
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
نظر:(*)
حروف تصویر: captcha

شماره پیامک
آمار بازید:
پیوندها