تماس با ما     درباره ما

سه شنبه - 1398/4/4
نسخه چاپی
«لبیک» روایتی متفاوت از پیاده‌روی اربعین
عباس نادران تهیه کننده مستند «لبیک» از تولید سریالی 13 قسمتی با محوریت پیاده روی اربعین خبر داد.
« خبر عمومی »             1392/9/25 *** 21:44:36             تعداد بازدید: 2277
عباس نادران در گفت‌و‌گو با فارس عنوان کرد
«لبیک» روایتی متفاوت از پیاده‌روی اربعین/ سریال 13 قسمتی «نشانه‌ها» در مراحل پایانی نگارش

عباس نادران تهیه کننده مستند «لبیک» از تولید سریالی 13 قسمتی با محوریت پیاده روی اربعین خبر داد.

خبرگزاری فارس: «لبیک» روایتی متفاوت از پیاده‌روی اربعین/ سریال 13 قسمتی «نشانه‌ها» در مراحل پایانی نگارش

 

 

عباس نادران تهیه کننده مستند «لبیک» در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی فارس در توضیح این مستند گفت: این فیلم تلاش می‌کند تا نگاهی متفاوت به زیارت اربعین را داشته باشد که امروزه به نهضت اربعین تبدیل شده است و سعی کرده در فرم و محتوا به سمتی برود که مخاطبان خارجی بیشتر بتوانند با آن ارتباط برقرار کنند چون این مستند، مستندی بدون دیالوگ است.

وی درباره مدت زمان فیلمبرداری گفت: لوکیشن اصلی فیلمبرداری مسیر نجف تا کربلا (طریق الحسین) بود که طی  مدت 15 روز پیاده روی انجام شد، اما از این مهمتر کار موسیقی و تدوین این مستند بود.

نادران با اشاره به پروژه تحقیق این مستند گفت: بیشترین بحث تحقیق این مستند موضوع شناخته شده‌ای بود، به همین دلیل بیشتر بحث ما درباره پیاده روی اربعین بود. مخاطب مستند «لبیک» کسانی هستند که برای اولین بار این ماجرا را می‌بینند و در خارج از کشور زندگی می‌کنند.

تهیه کننده مستند «لبیک» خاطرنشان کرد: ما بر اساس نیاز به ساختار امروزی دست پیدا کردیم که چطور برای اولین بار این  موضوع را به شکلی جذابی به مخاطب نشان دهیم.

نادران در ادامه از ساخت سریال 13 قسمتی با عنوان «نشانه‌ها‌» خبر داد و گفت:‌ این سریال که در مراحل پایانی نگارش به سر می‌برد به قصه زیارت اربعین و پیاده روی روز اربعین سالار شهیدان می‌پردازد و کار نگارش آن را بابک کایگان بر عهده دارد که قرار است با حمایت ستاد بازسازی عتبات عالیات و ارگان‌های فرهنگی تولید شود.

گزارش فارس حاکی است، مستند «لبیک» به کارگردانی وحید امیرخانی قصه پیاده روی اربعین و ابراز ارادت عاشقان حضرت سیدالشهدا (ع) را به تصویر میکشد و عوامل آن عبارتند از:‌ وحید امیرخانی نویسنده و کارگردان، عباس نادران تهیه کننده، ابراهیم زارعی مدیر تولید، لقمان سخنور تدوین، آریا عظیمی‌نژاد موسیقی، سیدعلیرضا علویان صدابرداری، مهدی آقازادی تصویربردار.


تا کنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است!


فرم ثبت نظر
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
نظر:(*)
حروف تصویر: captcha

شماره پیامک
آمار بازید:
پیوندها