امروز:

گره هایی به عشق امام
تعدادی از بانوان عاشق اهل بیت ،هر روز( در سه نوبت) برای حرمهای ائمه (ع) فرش می بافند
« خبر عمومی »             1392/11/11 *** 20:53:18             تعداد بازدید: 2101

 تعدادی از بانوان عاشق اهل بیت ،هر روز(  در سه نوبت) برای حرمهای ائمه (ع) فرش می بافند

مسجد حضرت ابو الفضل (ع) در کوی کارمندان جنوبی کرج هر روز میثاق عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) و ائمه ی طاهرین است . حدود سه سال است که تعدادی از بانوان متدین و ولایتمدار در این مسجد حاضر می شوند و برای حرمهای ائمه اطهار گره بر روی گره میزنند تا فرشهایی بسیار زیبا ونفیس ببافند . این فرشها باعشق به ائمه اطهار و فقط برای رضای خدا بافته میشوند .

 این بانوان گرامی با یکدیگر پیمان بسته اند تا این کار را ادامه دهندو هر روز نیز بر تعدادشان افزوده میشود .

دو دارقالی 6 متری در سالن طبقه دوم مسجد حضرت ابوالفضل (ع) بر پا شده و در هر شیفت 3 یا 4 نفر پای هریک از این دارهای قالی "گره های عاشقانه خود با خدا" را بر گره های قبلی می افزایند .هزینه تهیه نخ - رنگ وصبحانه ونهار،  هرروز توسط بانیانی از بین امت دوستدار اهل بیت (ع) و حتی ، خود بافندگان فرشها تامین میشود . تعداد زیادی از افراد برای حاجات خویش نذر میکنند و پس از برآورده شدن این حاجات ، با اشتیاق فراوان هدایای نذری و نقدی خویش را تقدیم اهل بیت (ع) میکنند .
جالب است بدانیم که بافندگان این فرشها از بانوان حدود 20 ساله تا 60- 70 ساله هستند که از نقاط مختلف کرج حتی از مناطق دور دست در این مکان مقدس حاضرشده و گره برگره می افزایند .گاهی نیز افرادی که مراجعه می کنند و فرشبافی نمیدانند از بانوان بافنده تقاضا می کنند به نیت آنها هم حتی اگر شده یک گره نیز ببافند .


تا کنون چهار تخته فرش کامل شده وبه ستاد بازسازی عتبات اهداگردیده است. دو تخته بعدی نیز در حدود 10% آن آماده شده است که انشاءالله  به محض آماده شدن برای عتبات عالیات ارسال  خواهد شد خواهد شد .

این فرشها همه 6متری وبا "نقش کاشان" با 1320 گره  واز نخهای درجه یک ورنگهای ثابت برای بافت آن استفاده شده است .