تماس با ما     درباره ما

پنج شنبه - 1398/5/31
نسخه چاپی
ساخت سازه سبک فضایی گنبد جدید حرم مطهر امام حسین (ع) :
رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات از آغاز ساخت سازه سبک فضایی گنبد جدید حرم سرور وسالار شهیدان خبر داد.
« خبر فعالیت ها »             1392/11/15 *** 11:36:31             تعداد بازدید: 1827

به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات، مهندس پلارک در این باره گفت: کار ساخت سازه سبک گنبد و تجهیز کارگاه ساخت خشت های آن در کرمان آغاز شده است .

وی ادامه داد: طرح تقویت ستونهای باربر و تقلیل حجم آنها نیز که به طور همزمان با طرح ترفیع گنبد اجرا می شود نیز در مرحله انجام محاسبات میدانی در خصوص نحوه ایجاد ستونهای جدید و کاهش عرض ستونهای قدیمی است.

پلارک با اشاره به سایر اقدامات ستاد بازسازی در کربلای معلی گفت: از پروژه آینه کاری حرم مطهر ابا عبدالله الحسین(ع) ۲۵ درصد باقی مانده که به دلیل آغاز اجرای طرح ترفیع گنبد فعلا متوقف شده است. همچنین سه ورودی دیگر حرم نیز عملیات سنگ کاری شان اجرایی نشده است.

این مقام مسئول در خصوص وضعیت ساخت صحن عقیله بنی هاشم اظهار داشت: طراحی صحن عقیله بنی هاشم توسط مشاورین و مهندسین مجرب بر اساس معماری اسلامی در ۴۰۰۰۰ متر مربع در دو طبقه در دست اجراست که پس از ساخت جزیی از طرح توسعه حرم مطهر سیدالشهداء(ع) خواهد بود.

رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات در پایان تصریح کرد: افتتاح بیمارستان امام سجاد (ع) نیز بستگی به آمادگی حرم مطهر در زمینه تکمیل نیرو و تجهیزات دارد. البته به همین منظور رایزنی هایی در جریان است تا سریعتر زمینه بهره برداری از این مجموعه فراهم شود.


تا کنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است!


فرم ثبت نظر
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
نظر:(*)
حروف تصویر: captcha

شماره پیامک
آمار بازید:
پیوندها