تماس با ما     درباره ما

جمعه - 1398/3/3
نسخه چاپی
انتقال درهای مطلا از شیراز به حرم امام موسی کاظم و امام جواد(ع)+تصاویر
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات فارس گفت: درهای مطلای حرم امام موسی کاظم و امام جواد(ع) امروز از مقابل مصلای شیراز به‌سمت این حرم شریف انتقال یافت .
« خبر فعالیت ها »             1393/1/17 *** 9:49:16             تعداد بازدید: 1108
به گزارش خبرگزاری عتبات، جابر مهدیار اظهار کرد: با توجه به اینکه رسالت ستاد عتبات عالیات استان فارس ترمیم، نوسازی و بازسازی حرم‌های مطهر عتبات عالیات است، در برنامه سال 92 ساخت 3 در طلا برای حرم امام موسی  کاظم و امام جواد علیهما السلام پیش‌بینی شد.

وی خاطرنشان کرد:  تمام مراحل ساخت این 3 در مطلا مثل طراحی، قلم‌زنی، درودگری، منبت‌کاری، خطاطی و نقاشی توسط هنرمندان فارس انجام شده است.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات فارس با اشاره به اینکه این 3 در طلا از محل نذورات مردمی ساخته شده، افزود: یکی از این درها از محل نذورات کارمندان و معلم‌های آموزش و پرورش فارس که 70 میلیون تومان بوده ساخته شده است.
 
 
 وی با بیان اینکه یکی دیگر از این درهای مطهر از محل نذورات مردم ولایت‌مدار شهرستان اقلید که 400 میلیون تومان بوده ساخته شده، تصریح کرد: نذورات خانواده مرحوم آیت العظمی سید عبدالباقی آیت‌اللهی نیز 400 میلیون تومان بوده که برای ساخت یکی دیگر از در‌های طلا هزینه شده است.

مهدیار خاطرنشان کرد: در مجموع 1 میلیارد و 540 میلیون تومان برای ساخت این 3 در مطهر تأمین و هزینه شده است.

وی با اشاره به اینکه هنرمندان فارس زیباترین در را برای حرم مطهر امام موسی کاظم و امام جواد علیهما السلام آماده کرده‌اند، گفت: ساخت این 3 در مطلا حدود یک سال به طول انجامید.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات فارس با اشاره به ارسال درهای مطهر از شیراز به کلیه شهرستان‌های فارس و متبرک شدن مردم به زیارت آنها، افزود: در اولین حرکت فرهنگی سال جدید، امروز از محل برگزاری نماز جمعه  این 3 در مطلا و مطهر به‌طرف حرم مطهر امام موسی کاظم و امام جواد علیهما السلام حرکت داده می‌شود.
 
 
 
 
 وی با بیان اینکه با پیش‌بینی‌های انجام‌شده این درها روز 17 فروردین به نقطه سفر مرزی می‌رسند، خاطرنشان کرد: کارشناسان نیز برای نصب درها به کاظمین اعزام شده و تا چند روز آینده این درهای مطهر در حرم امام موسی کاظم و امام جواد علیهما السلام نصب می‌شود.

مهدیار با اشاره به اینکه در ساخت این 3 در مطلا از هیچ ارز دولتی استفاده نشده و هیچ‌گونه ارز دولتی نیز از کشور خارج  نمی‌شود، گفت: طلاهای استفاده شده در ساخت این درهای مطهر از نذورات مردمی بوده است.

وی با بیان اینکه برای ساخت این 3 در مطهر 2 کیلو و 600 گرم طلا به کار رفته، افزود: حدود 40 کیلو نقره نیز در ساخت این درها به کار رفته است.
 
 
 
 
 
 
 
 
پایان پیام.
 
منبع: تسنیم 


تا کنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است!


فرم ثبت نظر
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
نظر:(*)
حروف تصویر: captcha

شماره پیامک
آمار بازید:
پیوندها