تماس با ما     درباره ما

سه شنبه - 1398/5/29
نسخه چاپی
صندوق‌های حرم مطهر کاظمین (ع) در معرض دید عموم قرار گرفت
صندوق‌های مضجع مطهر کاظمین (ع) در گنبد خشتی مشهد در معرض دید عموم قرار گرفت.
« خبر فعالیت ها »             1393/1/21 *** 9:33:27             تعداد بازدید: 1228
به گزارش خبرگزاری عتبات، علیرضا قهرمان گفت: با گذشت نزدیک به 2 سال از شروع کار خاتم‌کاری صندوق‌های متبرک مضاجع شریف امامین، در آخرین مراحل خاتم‌کاری این صندوق‌های متبرک فرصتی ایجاد شد تا علاقمندان بتوانند از نزدیک از این فضای معنوی بهره‌مند شوند.

وی افزود: این صندوق‌های متبرک از چوب ساج با کیفیت عالی ساخته شده و در مدت 2 سال توسط اساتید خاتم‌کار شیرازی و مشهدی کار خاتم‌کاری آن با خاتم درجه یک شیراز به صورتی منحصر به فرد در ایران و جهان به شکل خاتم 9 گره و 7 گره به نیت امام جواد (ع) و امام موسی کاظم (ع) با هزینه‌ای بالغ بر 20 میلیارد ریال انجام شده است و در حال حاضر نیز در مراحل پایانی کار قرار دارد.

مدیر روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی یادآور شد: در تعطیلات نوروز امسال بیش از 20 هزار نفر از زائرین و مجاورین حرم مطهر رضوی (ع) از محل خاتم‌کاری این صندوق‌های متبرک در کارگاه آفرینش‌های هنری ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی واقع در محل آرامگاه مطهر امامزاده محمد معروف به گنبد خشتی در مجاورت حرم مطهر رضوی در ابتدای خیابان طبرسی بازدید کردند.

وی افزود: این کارگاه در دو روز دوشنبه و پنجشنبه در دو نوبت صبح از ساعت 9 و عصر از ساعت 17 تا 20 برای عموم عاشقان و شیفتگان اهل بیت (ع) قابل بازدید بوده و سازمان‌ها، ارگان‌ها و تشکل‌های مذهبی نیز می‌توانند در صورت تمایل به بازدید گروهی با شماره 8555602 روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی تماس حاصل کرده و یا به سایت www.atabatkh.com مراجعه کنند.

به گفته این مسئول، بازدید از کارگاه ساخت مضجع شریف امامین کاظمین (ع) تا خردادماه 93 نیز برای بازدید عموم مقدور خواهد بود و پس از اتمام پروژه طی مراسمی این اثر نفیس به کاظمین عراق منتقل خواهد شد.
 
 
 
پایان پیام.
 
منبع: روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی 


تا کنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است!


فرم ثبت نظر
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
نظر:(*)
حروف تصویر: captcha

شماره پیامک
آمار بازید:
پیوندها