تماس با ما     درباره ما

سه شنبه - 1398/4/4
نسخه چاپی
احداث مركز خريد عفاف ويژه بانوان در كربلا
مركز خريد عفاف ويژه بانوان با نظارت بخش پروژه‌هاي مهندسي حرم مطهر حضرت عباس عليه السلام احداث مي‌شود.
« خبر عمومی »             1393/3/6 *** 17:49:6             تعداد بازدید: 1640

به گزارش پايگاه اطلاع رساني حج، در راستاي تلاش روز افزون بخش پروژه‌هاي عمراني آستان مقدس عباسي عليه السلام در نظارت و پيگيري مستمر و ميداني پروژه‌هاي مختلف در قيد اجرا و در قيد آغاز و برخي در مراحل پاياني، پروژه احداث «مركز خريد عفاف ويژه بانوان» طبق برنامه ريزي‌هاي صورت گرفته پيشرفت قابل ملاحظه اي را شاهد است.
مهندس ضياء مجيد الصائغ، مدير بخش پروژه‌هاي مهندسي حرم مطهر حضرت عباس عليه السلام در اين باره مي‌گويد: آستان مقدس عباسي همواره از هر پروژه اي كه هدف آن خدمت رساني هرچه بهتر است پشتيباني مي‌كند و همواره كوشيده است تا فرهنگ جامعه و شهرنشيني و نظافت و بهداشت و ايجاد محيط سالم در ميان عراقيان به شكل عام و در كربلاي معلا به شكل خاص را ارتقا دهد. اين پروژه در راستاي خدمت رساني به اهالي ساكن كربلاي معلا و زائرين عزيز كه از اقصي نقاط به زيارت عتبات عاليات مي‌ايند و تمايل به خريد از اين مركز تخصصي خريد ويژه بانوان دارند احداث شده است.
وي افزود: اين مركز خريد در منطقه (حي الحسين عليه السلام) و در مسافت ۱. ۵ كيلومتري از مركز شهر واقع شده است و رسيدن به ان بسيار اسان مي‌باشد، اين پروژه يكي از پروژه هايي است كه حرم مطهر حضرت عباس عليه السلام براي قشر بانوان محترم در كربلاي معلا و فرات اوسط راه اندازي كرده است تا نيازهاي انان را برطرف سازد.
همچنين افزود: اين پروژه با رعايت بالاترين استانداردهاي مهندسي و فني جهاني توسط شركت «القالب سهامي عام» كه شركتي عراقي است درحال اجراست، و اميد است با پايان يافتن ان اولين مركز خريد ويژه بانوان در كربلاي معلا راه اندازي شود.
وي در ادامه گفت: نسبت پيشرفت كار در اين پروژه بيش از ۷۵ درصد بوده است كه با تأخيري كه بسبب رسيدن مواد اوليه ايجاد شد رضايت بخش مي‌باشد، و زير ساخت و طبقه همكف و برق كشي ساختمان در طبقه همكف و عايق بندي ديوارها به پايان رسيده است و در حال حاضر كف طبقات همكف و اول و دوم با ماده «تيرازو» پوشش داده مي‌شود. و اسانسورها و پله‌هاي برقي در حال نصب مي‌باشند. و احداث اين پروژه با نظارت گسترده و هماهنگ با نقشه‌هاي اوليه و ازمايشات لازم در حال تكميل مي‌باشد.
براساس گزارش الكفيل، هدف از احداث اين پروژه موفقيت مجتمع تجاري خريد عفاف ويژه بانوان در جذب خانواده‌هاي مختلف از كربلاي معلا و ساير شهرها براي خريد، كه كادر ان كاملا زنانه مي‌باشد، و تنها بانوان محترم اجازه ورود به ان را دارند، و نياز به گسترش ان مكان بود كه آستان مقدس عباسي بر ان شد تا مركز خريد بزرگتري را احداث نمايد و مايحتاج ديگر خانواده‌ها را همچون وسايل الكترونيكي و برقي و مواد غذايي را به ان بيافزايد.

 

نقل از: سایت ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خراسان رضوی


تا کنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است!


فرم ثبت نظر
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
نظر:(*)
حروف تصویر: captcha

شماره پیامک
آمار بازید:
پیوندها