تماس با ما     درباره ما

شنبه - 1398/5/26
نسخه چاپی
توبه شب های قدر موجب جایگزینی حسنه به جای گناهان می شود
استاد حوزه و دانشگاه گفت: توبه در شب های قدر، نه تنها بخشش گناهان، که حتی جایگزینی حسنه بجای گناهان را در پی خواهد داشت.
« خبر عمومی »             1393/4/29 *** 12:30:44             تعداد بازدید: 1759
به گزارش خبرگزاری عتبات ، حجت الاسلام احمد پاک نهاد جمعه شب در حضور مردم جزیره خارگ اظهار کرد: ماه رمضان لحظاتش همه نورانی است و حتی خوابیدن و نفس کشیدنش نیز برای ما حسنه به دنبال خواهد داشت و نباید آن را بیهوده سپری کرد.
وی افزود: در ماه رمضان شبی هست به نام شب قدر که مقدرات ما تا سال آینده در آن رقم خواهد خورد و همه این ها در چند ساعت است و حیف است که این چند ساعت را به غفلت بگذرانیم و لذا باید تلاش کنیم حداکثر بهره را از این شب ها ببریم.
این استاد حوزه و دانشگاه خاطرنشان کرد: در این شب که شب شهادت امیرالمومنین (ع) نیز هست، توبه اهمیت زیادی دارد تا با آمادگی بیشتری به سوی شب بیست و سوم که احتمال شب قدر بودن آن بیشتر است برویم. در شب قدر روح ، فرشته معظم خداوند به زمین می آید و نکند در این هنگام ما خواب باشیم.
وی با اشاره به اعمال این شب عنوان کرد: غسل، زیارت امام حسین (ع)، خواندن زیارت امام علی (ع)، خواندن دو رکعت نماز با کیفیتی که در مفاتیح عنوان شده است، ذکر صلوات و استغفار، از جمله اعمالی است که برای این شب سفارش شده است و اعمال مشترکی مثل قرآن به سر نیز ثواب خاص خود را دارد و سعی کنیم هرکدام را که می توانیم انجام دهیم.
پاک نهاد بیان داشت: خداوند می فرماید هر کس گناه کرد، به خود گناه و ستم کرده است و به من بد نکرده و اگر در این شب ها استغفار کند، خداوند همه گناهانش را می بخشد، چراکه ذات خداوند بخشنده است.
وی با بیان داستانی از حضرت موسی اذعان کرد: قارون وقتی داشت در زمین فرو می رفت، فریاد می زد که یا موسی مرا کمک کن و حضرت موسی اعتنایی نکرد. خداوند به حضرت موسی عرضه داشت ای موسی قارون چون بنده تو نبود از کمک به او سرباز زدی، اما اگر یکی از این فریادها را به ما کرده بود و مرا خالصانه خوانده بود ما او را می بخشیدیم و او را نجات می دادیم، چراکه او یکی از بندگان ما بود و لذا می گویند خداوند هفتاد مرتبه از مادر برای بندگانش بخشنده تر است.
این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اهمیت توبه و بخشش گناهان گفت: هرگز نباید از رحمت خداوند ناامید شد و خداوند خود تاکید کرده که همه گنهکاران را می بخشد، همانگونه که امام صادق (ع) می فرماید ما گناه نکردیم که عظمت خداوند را نادیده بگیریم، بلکه از روی جهل و نادانی بوده است و در واقع گناهان ما را فریب داده است و لذا به اندازه ای که انتظار به لطف و کرم پروردگار داریم، او به ما کمک خواهد کرد و اگر شخصی واقعی و مردانه توبه کند، حتی به جای گناهانش، برای او ثواب و حسنه خواهد نوشت.
 
پایان پیام.
منبع : فارس 


تا کنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است!


فرم ثبت نظر
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
نظر:(*)
حروف تصویر: captcha

شماره پیامک
آمار بازید:
پیوندها