تماس با ما     درباره ما

شنبه - 1398/5/26
نسخه چاپی
یک گام جدید
جلسه شورای سیاستگزاری
« خبر فعالیت ها »             1393/5/16 *** 0:17:4             تعداد بازدید: 1265

اولین جلسه شورای سیاستگزاری ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان کرج برگزار گردید . این شورا که براساس دستور العمل شورای سیاستگزاری ستاد بازسازی عتبات عالیات ، در تمامی استانها و شهرستانها باید تشکیل گردد  در شهرستان کرج نیز با لطف خداوند شکل گرفته است  .

اعضای این شورا عبارتند از فرماندار - روسای ادارات :ارشاد اسلامی - سازمان تبلیغات اسلامی - مجمع امور صنفی  - فرمانده سپاه و اداره اوقاف .

در اولین جلسه که در تاریخ 15/5/93 در سالن جلسات فرمانداری کرج تشکیل گردید ،معاونین محترم عمرانی و سیاسی -اجتماعی  فرمانداروروسای  ادارات ارشاد و ستاد بازسازی کرج و نمایندگان ارشاد و سپاه و سازمان تبلیغات حضور داشتند  . در ابتدای جلسه آقای فعلی رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات کرج تاریخچه ای مختصر از تشکیل این ستادرا ارائه نمودند و ضمن برشمردن اهداف اصلی این ستاد گزارشی کوتاه از عملکرد چند ساله این ستادرا بیان کردند و گفتند بحمدالله پس از تشکیل استان البرز و بالطبع ،تشکیل ستادبازسازی استان ، ستاد شهرستان کرج نیز تشکیل گردید  ، عملکرد این ستاددر تمامی زمینه ها خوب بوده ورشد بسیارخوبی داشته است. به شکلی که نذورات جمع آوری شده در این چهار سال(ازسال  89 تا 92) به ترتیب از حدود سالانه 400 میلیون تومان شروع و600 میلیون تومان - یک میلیارد تومان و در سال 92 بالغ بریک میلیاردو 470 میلیون تومان گردید .

شایان ذکر است که هیچ یک از اعضای ستادکرج بابت فعالیت در این ستادهیچگونه حقوقی دریافت نمیکنند و همه برای رضای خداوند و خدمت به ائمه اطهار مشغول خدمتگذاری میباشند و  این ستاد یک نهاد صد درصد مردمی  است و زیر نظر مقام عظمای ولایت کار میکند و هیچ نوع بودجه مردمی ندارد . و نذورات مردم عزیز فقط در همان محلی که خودشان تعیین میکنند خرج خواهد شد . مثلا اگر کسی مبلغی را برای بازسازی حرم امام حسین (ع) پرداخته است فقط در همان حرم خرج میشود وبرای حرم ائمه دیگر مصرف نخواهد شد .

 مطلب بسیار مهم دیگر آنکه : تحت هیچ شرایطی پولی که بابت نذورات و بازسازی پرداخت شده برای هزینه های جاری ستاد و تبلیغات استفاده نمی گردد

 ستاد  بازسازی عتبات عالیات کرج ،سازمان جدید خود را با برنامه ریزیهای کامل ایجاد نمود  . وبرای هر سال "برنامه سالانه " تدوین میگردد .

علاوه بر تشکیل مدیریتهای اجرایی مربوطه ،  مدیریت جذب مشارکتهای مردمی با 6 کارگروه ایجادشد ه که کار آنها برنامه ریزی هماهنگی  برای ابلاغ اهداف و سیاستهای ستاد بازسازی و تعمیر و توسعه حرمها و جمع آوری نذورات مردم ولایتمدار کرج برای بازسازی حرمها میباشد .

این کار گروه ها عبارتند از: کارگروه مساجد- ادارات - اصناف - کارخانجات - آموزش و پرورش و کارگروه سیار . که هرکدام با تعدادی از افراد با تجربه ومجرب وظایف خود را در هر یک از این مکانهای 6 گانه انجام خواهند داد .

انشاءالله با یاری همه مسئولین خدمتگذار خصوصا اعضای سیاستگزار ی برنامه های بهتری را بتوانیم اجرا نماییم .

 در ادامه جلسه تمامی اعضای محترم نقطه نظرات و پیشنهادات خود را برای تداوم  موثر جلسات و ارائه راهکار های جدید برای بهبود بخسیدن در تمامی امور مربوطه بیان فرمودند  .

قرار شد این جلسات هر سه ماه یکبار تشکیل گردد .وهریک از سازمانهای فوق در هرقسمت از کارهای مربوطه که میتو.انند ،این ستاد را یاری بخشند .علی الخصوص در ارائه راهکارها - امور فرهنگی و تبلیغی و.- چگونگی جذب بیشتر و بهتر هدایا ونذورات مردمی و....


تا کنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است!


فرم ثبت نظر
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
نظر:(*)
حروف تصویر: captcha

شماره پیامک
آمار بازید:
پیوندها