تماس با ما     درباره ما

پنج شنبه - 1398/5/31
نسخه چاپی
بزرگترین پروژه جهان اسلام
معاون بازرسی ستاد عتبات عالیات : صحن حضرت زهرا(س) به‌عنوان بزرگترین پروژه جهان اسلام و شیعه به‎دست ایرانیان در حال ساخت است.
« خبر فعالیت ها »             1393/5/29 *** 12:53:49             تعداد بازدید: 1123

به گزارش خبرگزاری عتبات ، حمید افضلی، معاون بازرسی ستاد عتبات عالیات کشور  بیشترین فعالیت‌های آن ستاد را مربوط به توسعه صحن‌های مقدس، تعویض ضریح، سنگ‌فرش، کاشی‌کاری حرمین ائمه اطهار(ع) در شهرهای مذهبی عراق و سوریه عنوان کرد و گفت: در حال حاضر نیز بزرگترین پروژه جهان اسلام و شیعه که همان صحن حضرت زهرا(س) است در مساحتی به متراژ 218 هزار متر مربع در نجف به‌دست ایرانیان ساخته می‌شود.
وی افزود: این پروژه از یک و نیم سال پیش آغاز شده و اکنون اسکلت‌بندی آن به اتمام رسیده و کارهای نازک‌بندی آن در حال اجرا است.

بازسازی حرمین شریفه و امکان مقدسه در سوریه و کربلا
وی همچنین بازسازی سامرا‌ بلافاصله بعد از تخریب، ساخت ضریح  جناب مسلم و ابراهیم مجاب و هتل‌الزهرا را از دیگر فعالیت‌های مهم این ستاد در این مدت اعلام کرد.
افضلی ادامه داد: علاوه بر این کار ساخت و ساز بیمارستان امام زین‌العابدین(ع) در کربلا نیز به پایان رسیده و در حال حاضر در مرحله مجهز شدن قرار دارد که به‌زودی به نام خیران ایرانی به بهرهبرداری می‌رسد.
وی گفت: علاوه بر عراق، پس از تخریب حرمین شریفین در سوریه طراحی و بازسازی امکان مقدسه این سرزمین نیز در دستور کار قرار دارد.
معاون بازرسی ستاد عتبات عالیات کشور درخصوص اعتبارات این ستاد نیز به نقش بی‌بدیل پشتیبانی مردم اشاره کرد و افزود: مردم ولایتمدار ایران خوشبختانه تاکنون در چنین حرکت‌هایی نقش مهمی را ایفا کرده و جدای از مسئله مالی نیز، هر کجا که نیاز بوده برحسب تخصص وارد عمل شده‌اند.

ساخت ضریح تل زینبیه(س) در آذربایجان شرقی
این مقام مسئول همچنین با بیان اینکه استان‌ها از ظرفیتهای قوی در امر بازسازی عتبات عالیات به‌شمار می‌روند، اظهار کرد: امسال نشست‌های هماهنگی به‌منظور توجیه مسئولان استانی برگزار شده و راه‌حل‌ها و پیشنهادهای مؤثری در این ارتباط ارائه شده است.
افضلی افزود: بر این اساس سهم تعیین شده برای مشارکت استان‌ها 133 میلیارد تومان اعلام شده و مقرر شده است که آذربایجان شرقی تا سقف هفت میلیارد تومان از این میزان مشارکت را متعهد شود که ساخت ضریح تل زینبیه(س) از پروژه‌های مهمی است که مردمان این دیار اجرای آن را متقبل شده‌اند.
معاون بازرسی ستاد عتبات عالیات فرهنگسازی و تبلیغ برای جذب مشارکت‌های مردمی را امری اجتناب‌ناپذیر دانست و اظهار کرد: اگر گزارش فعالیت‌های دینی در سطح جامعه و برای مردم به‌طور دقیق اطلاع‌رسانی شده و متولیان امر فرهنگسازی بیشتری انجام دهند، مشارکت نیز افزایش می‌یابد.
وی با بیان اینکه خوشبختانه هیچگاه دولت و مسئولان حمایتهای خود را درخصوص فعالیتهای این ستاد دریغ نکردهاند، تأکید کرد: در حرکتهای دینی نباید بحث‌های قومی، جناحی و سیاسی دخیل باشد و تاکنون هم ارادتمندان به اهل بیت(ع) همواره در این مسیر گامهای مؤثر و جاودانه‌ای برداشته‌اند.

 

 


تا کنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است!


فرم ثبت نظر
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
نظر:(*)
حروف تصویر: captcha

شماره پیامک
آمار بازید:
پیوندها