تماس با ما     درباره ما

سه شنبه - 1398/5/29
نسخه چاپی
بازسازی -مدافعان حرم - نماز
همایش مدافعان حرم همزمان با نمازجمعه کمالشهربرگزار شد .
« خبر فعالیت ها »             1393/5/31 *** 18:59:56             تعداد بازدید: 1188

نماز جمعه این هفته کمالشهر رنگ و بویی دیگر داشت . مردم ولایتمدار کمالشهر برای دفاع از حرم های ائمه علیهم السلام که مخصوصا این روز ها توسط دشمنان اسلام مورد بی حرمتی قرار گرفته است تصمیم گرفتند همزمان با نماز جمعه و در فضای معنوی این عبادت سیاسی- معنوی محبت خویش را به آل الله به نمایش بگذارند .

سخنران پیش از نماز جمعه این هفته ی نماز جمعه،حضرت  حجت الاسلام صابری طالقانی بودند  که در مورد امامت و پاسداری از حریم دین توسط این ستارگان تابناک امامت سخن گفتند و تعمیر و ترمیم قبور این پرچمداران دین را عملی بسیار پر ارزش خواندند و همگان را به مشارکت هرچه بیشتر در بازسازی عتبات عالیات  خصوصا ساخت صحن با عظمت حضرت زهرا(س) در جوار حرم امیر المومنین (ع) و همچنین ساخت ضریح حبیب بن مظاهر سردار بزرگ عاشورا فرا خواندند. ومراتب تشکر مقام عظمای ولایت از ستاد بازسازی و این حرکت خداپسندانه را تاکید نمودند .

در جلسه ای که مسئولین ستادبازسازی عتبات عالیات کشور به همراه مسئولین ستاد بازسازی سه استان کشور ، از جمله مسئول ستادبازسازی استان البرز خدمت مقام معظم رهبری رسیدند ، معظم له ضمن تقدیر و تشکر از همه این عزیزان و تمامی کسانی که در امر بازسازی مشارکت دارند فرمودند :"خوشا بحالتان کار بسیار خوبی دارید انجام میدهید "

حضرت حجت الاسلام و المسلمین خالق پرست امام جمعه محترم کمالشهر نیز در خطبه اول ، شهادت امام صادق (علیه السلام ) را تسلیت و تعزیت عرض نمودند و روایتی بسیارزیبا از آن امام همام را تبیین و تشریح فرمودند که میفرماید " مردم تقوی پیشه کنید . حسن همجواری بامردم وخصوصا همسایه ها داشته باشید . ادای امانت نمایید، حتی اگر دشمن آن امانت را به شما سپرده باشد . به عیادت بیماران بروید و حق مردم را در همه حال رعایت نمایید و به وحدت بین مسلمین و فرقه ها بسیار اهمیت بدهید و همواره وحدت را حفظ نمایید. نماز را در مساجد بجا آورید و ...."

در خطبه  دوم  نماز ، ضمن تشکر از هیئتهای مذهبی برای راه اندازی دسته ها ی عزاداری برای شهادت امام صادق (ع) و یادآوری هفته دولت وگرامیداشت شهیدان رجایی و باهنر و همچنین هفته کرامت و روز "دختران " به مناسبت میلاد باسعادت حضرت فاطمه معصومه (علیها السلام ) بیاناتی ایراد فرمودند .

در ادامه ضمن خوشامد گویی به مسئولین ستاد بازسازی عتبات عالیات کرج که در نماز جمعه این هفته شرکت کرده اند ، مردم را به مشارکت هرچه بیشتر و بهتر در امر بازسازی عتبالت عالیات تشویق و ترغیب فرمودند . و اعلام نمودند که بین نماز جمعه و نماز عصر، پرچم مقدس حرم امام علی (ع) در بین نماز گزاران گردانده میشود تا عزیزان آنرا از نزدیک زیارت و خود را متبرک سازند و هدایا و نذوراتی راکه درصفوف نمازجمعه امروز  جمع آوری میگردد به امر بازسازی عتبات اختصاص داده شده است .


تا کنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است!


فرم ثبت نظر
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
نظر:(*)
حروف تصویر: captcha

شماره پیامک
آمار بازید:
پیوندها