تماس با ما     درباره ما

سه شنبه - 1398/5/29
نسخه چاپی
جلسه مشترک ستاداستان و کرج
جلسه مشترک ستاد بازسازی عتبات عالیات کرج و مسئولین ستاد استان البرزبرگزار شد
« خبر فعالیت ها »             1393/6/2 *** 17:45:42             تعداد بازدید: 1198

در تاریخ 93/6/3 جلسه هیئت اجرائی ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان کرج  با حضور مسئولین ستادبازسازی عتبات استان البرز برگزار گردید .

در ابتدای این جلسه حجت الاسلام حسینی متولی رئیس ستاد استان ، ضمن خوشامد گویی به حضار ، مطالبی در مورد کار برای خدا ایراد فرمودند و حدیث زیبائی از امام جعفر صادق (ع) را تبیین و تشریح فرمودند . در ادامه آقای حسینی جانشین ستاداستان اولویتهای فعلی اجرائی استان را برشمردند که همانا تلاش برهرچه زود تر تکمیل شدن  ضریح حضرت حبیب بن مظاهر است و در مرحله دوم بر رسی راهکارهای جدید برای پیشبرد کارها و افزایش مقدار هدایاو نذورات جمع آوری برای بازسازی اعتاب مقدسه .

آقای فعلی رئیس ستاد بازسازی کرج سخنران بعدی جلسه بودند که ضمن تشکر از حضور مسئولین استان در این جلسه ، تداوم این جلسات را بصورت منظم درخواست نمودند که با موافقت مسئولین و همه حضار روبرو شد .

درادامه نیز بصورت اختصار برنامه های هیئت اجرایی را که توسط کارگروه های ششگانه ستاد کرج انجام میشود تبیین نمودند .

سپس دو تن از مسئولین کارگروه آموزش و پرورش (آقایان عرب محمدی و بخشایش) برنامه امسال این کارگروه را تشریح نمودند و عمده ترین بخش این برنامه ها تدوین "شیوه نامه اجرای طرح یاوران حسینی " را با مشارکت مسئولین ونمایندگان آموزش و پرورش نواحی کرج برشمردند.

آقای محمدی مسئول کارگروه امور مساجد کرج نیز برنامه ها و راهکارهای خود را در مساجد بطور کامل توضیح دادند و اعلام نمودند که چند سال است تمامی مساجد فعال کرج در 8 منطقه و مساجد شهرهای تابعه نیز در4منطقه تقسیم بندی و برای هرکدام از آنها مسئول جداگانه تعیین شده است . این مسئولین مناطق از بین افراد موثق و خوشنام و آشنا به منطقه ی تحت پوشش هستند و با هماهنگی کامل با ائمه جماعت و هیئتهای امنای مساجد و نمایندگان هر یک از مساجد منطقه مرتبا جلسات هماهنگی داشته و مسائل را بررسی وتبادل نظر مینمایند .

بحمدالله این کارگروه در سالهای گذشته بسیار فعال بوده و نتایج بسیار خوبی هم به ارمغان آورده است . بانک اطلاعاتی کاملی از مساجد هرمنطقه - مساجد فعال و نیمه فعال- اسامی وتلفن امامان جماعت و اعضای هیئت امنا و نمایندگان مسجد در ستاد تهیه شده که بسیار کارگشامیباشد .

اقای اجرلو مسئول کار گروه کارخانجات از برنامه ها و مشکلات این کار گروه سخن گفته و نیاز همکاری بیشتر مسئولین محترم استانداری و اداره کل صنعت معدن وتجارت استان ، برای مشارکت بهتر و بیشتر روسای شرکتها و کارخانجات راخواستارگردیدند .

آقای حبیب نیا از کارگروه اصناف برنامه های خود را درششماه دوم سال تشریح کردند و تلاش این کارگروه برای مشارکت بیشتر مجمع امور صنفی و اتحادیه های اصناف را  برای بازسازی عتبات عالیات ، تبیین نمودند.

مسئول امور فرهنگی ، اعلام کرد علاوه بر برنامه های جاری فرهنگی ،برای مراسم رونمایی از ضریح مطهر حبیب برنامها را تدوین کرده اند که انشاء الله با تعیین دقیق زمان " رونمایی" نسبت به تهیه بنرها - بروشور ها و هماهنگی با صداو سیمای البرز و تمامی رسانه های استانی و نهادهای مربوطه هماهنگ خواهد شد .و نیاز این مدیریت را به همکاری نهادهای فرهنگی شهرستان و کسانی که در امور فرهنگی و تبلیغی تخصص دارند را برای انجام تبلیغات بهتر و بیشتر و ترویج فرهنگ متعالی اسلامی و تبیین اهداف عالیه ستادبازسازی خواستارشدند .

 


تا کنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است!


فرم ثبت نظر
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
نظر:(*)
حروف تصویر: captcha

شماره پیامک
آمار بازید:
پیوندها