تماس با ما     درباره ما

پنج شنبه - 1398/5/31
نسخه چاپی
تعهد ۶۰ میلیارد تومانی خراسان رضوی برای ساخت صحن امام رضا(ع) حرمین کاظمین
صحن امام رضا(ع) با مساحت ۱۵۰ هزار مترمربع در حرمین کاظمین احداث می‌شود،
« خبر فعالیت ها »             1393/7/12 *** 18:12:40             تعداد بازدید: 1117
 
معاون جذب و مشارکت‌های مردمی ستاد بازسازی عتبات عالیات گفت: صحن امام رضا(ع) با مساحت ۱۵۰ هزار مترمربع در حرمین کاظمین احداث می‌شود، فاز نخست این طرح به وسعت ۱۰ هزار مترمربع در حال اجرا است که استان خراسان رضوی در این زمینه ۶۰ میلیارد تومان تعهد پرداخت دارد.

 

به گزارش خبرگزاری عتبات ، قاسم سراجان، معاون جذب و مشارکت‌های مردمی ستاد بازسازی عتبات عالیات، صبح امروز، 27 شهریورماه در گردهمایی مدیران ستادهای ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان رضوی با بیان اینکه خراسان رضوی از نظر کمک‌های مردمی دارای جایگاه ویژه‌ای است، عنوان کرد: استان‌های سراسر کشور باید نسبت به تعهداتی که برای بازسازی عتیات عالیات داده‌اند، پاسخ‌گو باشند.

سراجان با بیان اینکه از سال 82 ستاد بازسازی عتبات عالیات کار خود را آغاز کرده است، گفت: از سال 82 تا 87 حدود 22 میلیارد برای انجام فعالیت‌های بازسازی عتبات عالیات هزینه شده است در حالی که از سال 87 تاکنون توانسته‌‌ایم بیش از 500 میلیارد تومان در این راستا هزینه کنیم.

وی با اشاره به اینکه اجرای طرح توسعه حرمین کاظمین و احداث دو صحن امام رضا(ع) و صاحب زمان(عج) از جمله طرح‌های توسعه‌ای ستاد عتبات عالیات به شمار می‌رود، ابراز کرد: صحن امام رضا(ع) با مساحت 150 هزار مترمربع در حرمین کاظمین احداث می‌شود، فاز نخست این طرح به وسعت 10 هزار مترمربع در حال اجرا است که استان خراسان رضوی در این زمینه 60 میلیارد تومان تعهد پرداخت دارد.

معاون جذب و مشارکت‌های مردمی ستاد بازسازی عتبات عالیات ادامه داد: ساخت صحن‌های حضرت زهرا(س) در نجف و حضرت زینب(س) در کربلا، تعبیه گنبد امام حسین(ع) و تغییرات در ستون‌های حرم امام حسین(ع) به منظور توسعه حرم از دیگر طرح‌های توسعه‌ای در دست اجرای ستاد عتبات عالیات به شمار می‌رود.

سراجان با اشاره به پروژه حرمین عسگرین، اظهار کرد: برای اجرای این پروژه تاکنون قطعات زیادی از زمین‌های اطراف حرم‌ امامین عسگریین(ع) خریداری شده است که امیدواریم با اتمام این پروژه حداقل یک شب اقامت زائران در این حرم‌های مطهر فراهم شود.

وی با بیان اینکه سالانه بیش از 100 میلیارد تومان در توسعه و بازسازی حرم‌های مطهر از سوی کشور ایران پرداخت می‌شود، گفت: بیشترین این هزینه‌ها کمک‌های مالی مردم بوده است که هم اکنون این پروژه‌ها رشد 80 درصدی دارند.

معاون جذب و مشارکت‌های مردمی ستاد بازسازی عتبات عالیات در ادامه تأکید کرد: با توجه به مشکلات معیشتی و اقتصادی که مردم کشور ما با آن روبه رو هستند اما به دلیل اعتقادی که به ائمه اطهار(ع) دارند، کمک‌های مالی بسیار خوبی را برای ساخت و بازسازی عتبات عالیات پرداخت کرده‌اند.

سراجان با بیان اینکه خراسان رضوی از سال 90 تاکنون باید بیش از 117 میلیارد تومان را برای بازسازی ستاد عتبات عالیات پرداخت می‌کرده است، اظهار کرد: این رقم مربوط به هزینه پروژ‌ه‌هایی همچون طلاکاری ایوان‌های کاظمین، سنگ کاری این ایوان‌ها، ساخت صحن امام رضا(ع) و مسقف کردن صحن کاظمین است.

معاون جذب و مشارکت‌های مردمی ستاد بازسازی عتبات عالیات در پایان بیان کرد: امیدواریم اقداماتی که ما برای ساخت و بازسازی حرمین ائمه(ع) انجام می‌دهیم، ماندگار بماند.

 


تا کنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است!


فرم ثبت نظر
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
نظر:(*)
حروف تصویر: captcha

شماره پیامک
آمار بازید:
پیوندها