تماس با ما     درباره ما

شنبه - 1398/5/26
نسخه چاپی
همایش یاوران حسینی
سومین همایش یاوران حسینی با همکاری ستادبازسازی و آموزش و پرورش کرج برگزار شد
« خبر فعالیت ها »             1393/7/23 *** 20:13:16             تعداد بازدید: 1314

امسال نیز همچون سه سال گذشته طرح بزرگ یاوران حسینی اجرا میشود . بر اساس این طرح معنوی ، بطور همزمان و سراسری ، در تمامی مساجد – ادارات – کارخانجات – مدارس و اصناف  شهرستان کرج ، در روز "هشتم ماه محرم" برای بازسازی عتبات عالیات هدایاو نذورات مردمی جمع آوری میگردد. در این طرح نورانی ، در تمامی این مکانها مراسم عزاداری و سخنرانی برگزار و از اهداف عالیه ستادبازسازی و عملکرد 11 ساله ی آن و پروژه های در دست اقدام برای ساخت حرمها و اماکن مربوطه سخن گفته خواهد شد .

این طرح زیبا در مدارس و نواحی چهارگانه آموزش و پرورش شهرستان کرج در دوسال گذشته به زیبائی هرچه تمامتر برگزار شد .

بدین مناسبت  ، یک مراسم باشکوه بصورت نمادین در یکی از مدارس شهرستان تشکیل و مسئولین آموزش و پرورش و ستادبازسازی عتبات عالیات در آن حضور خواهند داشت و در بیشتر مدارس نیز در هر چهار ناحیه نیز مراسم سخنرانی و عزاداری ،خصوصا توسط دانش آموزان عزیز برگزار میگردد . ضمنا پاکتهای مخصوصی تهیه شده که دانش آموزان آنرا از نمایندگان ستاد در مدرسه خود تحویل گرفته و ضمن آشنایی بیشتر با ستادبازسازی   ، دلنوشته های خود را راجع به عتبات مقدس به همراه هدایاو نذورات نقدی ،  در همین پاکتها قرار داده و مجددا به نماینده ستاد در مدرسه ی خود تحویل خواهند داد . هرساله درهر ناحیه تعدادی از این دلنوشته های زیبا و عارفانه انتخاب و به نویسندگان آن هدایایی نیزاز طرف ستادبازسازی عتبات عالیات  اهدا میگردد.

برای هماهنگی های لازم جهت اجرای هرچه بهتر این طرح ، همایشی چند روز قبل از محرم برگزار میشود .

 

امسال برای سومین سال پیاپی این همایش در مصلای کرج ودرجوار کارگاه ساخت ضریح حبیب بن مظاهر برگزارشد .

در این مراسم نورانی  ، مدیر کل محترم  آموزش وپرورش استان البرز و معاونت پرورشی  به همراه مدیران نواحی چهار گانه آموزش و پرورش کرج و مدیران و معلمان مدارس این شهرستان و همچنین مسئولین واعضای ستادبازسازی عتبات عالیات استان البرزو شهرستان کرج حضور داشتند .

 ابتدا یکی از دانش آموزان آیاتی چند از کلام الله مجید را تلاوت نمودوسپس  حجت الاسلام حسینی متولی رئیس ستادبازسازی عتبات عالیات استان البرز به حضار گرامی خوشامد گفتند .

 

گرمی بخش این همایش باشکوه ، سخنان گرم و دلنشین آقای دانشور ، معاون محترم پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان البرز بود که  شور و معنویت خاصی براین مجلس حسینی بخشیدند .

در ادامه برنامه ها، یکی دیگر از دانش آموزان مداحی نمودند . آنگاه برادر محمدی مسئول کارگروه آموزش و پرورش ستاد بازسازی عتبات عالیات کرج در مورد چگونگی اجرای طرح در سال گذشته و برنامه های امسال در مدارس سراسر شهرستان کرج  ، توضیحات مبسوطی ارائه نمودند .

سپس از بین حضار 7 نفر به قید قرعه برای اعزام به عتبات عالیات انتخاب شدند که هریک از این عزیزان کمک هزینه این سفر روحانی را از ستادبازسازی عتبات دریافت خواهند نمود .

ازمیان دلنوشته هایی که دانش آموزان نوشته بودند در هر ناحیه 10 نفر انتخاب شده بودند  که در این مراسم ، هدایای خود را از دست مسئولین ستاد بازسازی و مدیر کل محترم آموزش و پرورش استان دریافت نمودند .

درپایان مراسم نیز ، پرچمهای مقدس حرم امام علی (ع) و حرم امام حسین (ع) بین حضار گردانده شد وعزیزان آنرا زیارت کرده و بدانها تبرک جستند .

 


تا کنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است!


فرم ثبت نظر
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
نظر:(*)
حروف تصویر: captcha

شماره پیامک
آمار بازید:
پیوندها