امروز:

تعهد ۱۰۰ میلیارد ریالی خیرّان محلات جهت تأمین سنگ صحن حضرت زهرا(س)
متعهد شدن خیران شهرستان محلات برای ساخت ۶۰۴ ستون سنگی صحن حضرت فاطمه زهرا(س) در نجف اشرف با اعتباری افزون بر ۱۰۰ میلیارد ریال .
« خبر فعالیت ها »             1393/8/17 *** 19:15:40             تعداد بازدید: 1234

 
جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مرکزی از متعهد شدن خیران شهرستان محلات برای ساخت ۶۰۴ ستون سنگی صحن حضرت فاطمه زهرا(س) در نجف اشرف با اعتباری افزون بر ۱۰۰ میلیارد ریال خبر داد.

 

به گزارش خبرگزای عتبات ، اولین گردهمایی خیران بازسازی عتبات عالیات تحت عنوان همایش «خادمین حرم عشق» با حضور جمعی از مسئولان و خیران و خادمان شهرستان خمین در سالن همایش های فرهنگسرای امام خمینی (ره) این شهرستان برگزار شد.
این همایش به همت ستاد و مجمع خیران بازسازی عتبات عالیات شهرستان خمین به منظور شناسایی و جذب کمک ها و نذورات خیران شهرستان جهت بازسازی عتبات عالیات برگزار شد.
مهدی زندیه وکیلی، رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مرکزی در این مراسم میزان تعهد مالی استان در سال جاری برای کمک به بازسازی زیارتگاه های ائمه در نجف اشرف، کربلا کاظمین و سامرا را 30 میلیارد ریال برآورد کرد و گفت: در نیمه نخست امسال بیش از 40 درصد از مبلغ تعهد شده، تأمین شده است.
وی ساخت و تکمیل کردن یکی از درب های حرم حضرت عباس (ع) با نام باب الرأس الشریف با اعتبار بیش از 15 میلیارد ریال را از کمک های مردمی استان مرکزی به بازسازی عتبات عالیات ذکر کرد و افزود: با برنامه ریزی انجام شده این درب مقدس امسال در اربعین حسینی رونمایی و جهت نصب به کربلای معلی ارسال خواهد شد.
خلیل نجفی نظام آبادی، جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات استان مرکزی نیز در ادامه، اظهار کرد: 400 نیروی متخصص در زمینه فنی و مهندسی ساختمانی تا پایان سال جاری به منظور اجرای پروژه های مختلف به ویژه تکمیل صحن حضرت فاطمه زهرا(س) از این استان به عتبات عالیات اعزام می شوند.
وی افزود: سال های گذشته نیز بیش از یک هزار نیروی متخصص فنی و مهندسی از استان مرکزی در 150 پروژه عمرانی عتبات عالیات مشارکت داشتند.
نظام آبادی از متعهد شدن خیران شهرستان محلات برای ساخت 604 ستون سنگی صحن حضرت فاطمه زهرا(س) در نجف اشرف با اعتباری افزون بر 100 میلیارد ریال خبر داد و گفت: این مبلغ به صورت فوق العاده تأمین شده و جدا از سرجمع تعهدات استان خواهد بود.
یادآور می شود؛ در پایان از خیران نیکوکار شهرستان خمین که با تکمیل فرم های مشارکت مبالغی را جهت بازسازی عتبات عالیات اهدا کرده اند تجلیل به عمل آمد.
 
پایان پیام.
منبع : ایکنا   نقل از خبر گزاری عتبات