تماس با ما     درباره ما

پنج شنبه - 1398/5/31
نسخه چاپی
مشارکت مردم البرز در طرح توسعه حرم مطهرعلوی در نجف اشرف
رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان البرز گفت: طرح توسعه حرم مطهر حضرت علی (ع) با مشارکت و کمک های مردم این استان در حال انجام است.
« خبر فعالیت ها »             1393/9/2 *** 18:21:2             تعداد بازدید: 1396

کرج-ایرنا- رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان البرز گفت: طرح توسعه حرم مطهر حضرت علی بن ابیطالب (ع) با مشارکت و کمک های مردم این استان در حال انجام است.

 

حجت الاسلام 'سید نورالله حسینی متولی' روز شنبه در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: طرح توسعه حرم مطهرعلوی با 118 هزار مترمربع زیر بنا در بخش زیارتی و 100هزار مترمربع در بخش غیرزیارتی از جمله طرح هایی است که ستاد عتبات عالیات استان البرز اجرای بخشی از آن را برعهده دارد.

وی اظهار کرد: ساخت کتابخانه بارگاه ملکوتی حضرت امیرمومنان (ع) از تعهدات ستاد عتبات عالیات استان البرز است .

حسینی متولی ، اعزام نیروهای متخصص فنی و ارسال اقلام ساختمانی برای این طرح را از دیگر فعالیت های ستاد استان برشمرد و گفت: سالانه بیش از یکصد نفر از مردم استان البرز با مهارت های مختلف در عرصه های ساختمانی به شهر نجف و حرم علوی اعزام می شوند.

وی با اشاره به ساخت ضریح مطهر حبیب بن مظاهر در کرج افزود: کار ساخت این ضریح از دو سال پیش آغاز شده و تا بهمن ماه امسال تکمیل خواهد شد.

رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان البرز اظهار کرد: هزینه ساخت این ضریح 56 میلیارد ریال برآورد شده که تاکنون حدود 40 میلیاردریال آن از محل مشارکت های مردمی تامین شده است.

نقل از : ایرنا

وی گفت: این ضریح دارای سه متر ارتفاع ، دو متر و 68 سانتی متر طول و با عرض یک متر و 76 سانتی متر، دارای 9 پنجره و یک درب است.

حسینی متولی تصریح کرد: حدود بیش یک هزار کیلو گرم نقره، بیش از چهار کیلوگرم طلا، 600 کیلو گرم مس، 100 کیلو گرم استیل و شش متر مکعب چوب ساج برای ساخت این ضریح استفاده شده است.

وی با بیان اینکه وزن کلی ضریح هفت تن و 544 کیلو گرم می باشد، خاطرنشان کرد: در اوایل سال آینده ضریح حضرت حبیب بن مظاهر به کشور عراق ارسال خواهد شد.

حضرت حبیب بن مظاهر از یاران برجسته امام حسین (ع) و فرماندهان دشت کربلا بود که به دنبال شنیدن خبر ورود امام حسین (ع) به کربلا، خود را از کوفه به آنجا رسانده و در رکاب حسین بن علی (ع) جنگید و تا آخرین لحظه وفاداری خود را به امام زمانش ابراز کرد و سرانجام در ظهر عاشورا به شهادت رسید .

 

                                          . 


تعداد نظرات: 1
کاربر: محمد مهدی کاوه *** تاریخ و ساعت: 1393/11/24 *** 18:23:5

سلام علیکم بنده مهندس تاسیسات وعضو نظام مهندسی البرز مایلم با ستادبازسازی همکاری داشته باشم خواهشمندم راهنمایی فرمایید باتشکر ستاد بازسازی : لطفا به ستاد بازسازی شهر خود مراجعه و فرم مربوطه را تکمیل فرمایید تا در فرصت مناسب نسبت به اعزام شما اقدام گردد.


فرم ثبت نظر
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
نظر:(*)
حروف تصویر: captcha

شماره پیامک
آمار بازید:
پیوندها