تماس با ما     درباره ما

پنج شنبه - 1398/5/31
نسخه چاپی
ضریح حبیب بن مظاهر تا بهمن امسال تکمیل می شود
رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان البرز از تکمیل شدن ضریح حبیب بن مظاهر تا بهمن امسال خبر داد
« خبر فعالیت ها »             1393/9/12 *** 22:3:25             تعداد بازدید: 1210

به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات، حجت الاسلام حسینی متولی با اشاره به ساخت ضریح مطهر حبیب بن مظاهر در کرج افزود: کار ساخت این ضریح از دو سال پیش آغاز شده و تا بهمن امسال تکمیل خواهد شد.

رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان البرز اظهار کرد: هزینه ساخت این ضریح ۵۶ میلیارد ریال برآورد شده که تاکنون حدود ۴۰ میلیاردریال آن از محل مشارکت های مردمی تامین شده است.

وی گفت: این ضریح دارای سه متر ارتفاع ، دو متر و ۶۸ سانتی متر طول و با عرض یک متر و ۷۶ سانتی متر، دارای ۹ پنجره و یک درب است.

حسینی متولی تصریح کرد: حدود بیش یک هزار کیلو گرم نقره، بیش از چهار کیلوگرم طلا، ۶۰۰ کیلو گرم مس، ۱۰۰ کیلو گرم استیل و شش متر مکعب چوب ساج برای ساخت این ضریح استفاده شده است.

وی با بیان اینکه وزن کلی ضریح هفت تن و ۵۴۴ کیلو گرم می باشد، خاطرنشان کرد: در اوایل سال آینده ضریح حضرت حبیب بن مظاهر به کشور عراق ارسال خواهد شد.

رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان البرز یادآور شد: ساخت کتابخانه بارگاه ملکوتی حضرت امیرمومنان (ع) از تعهدات ستاد عتبات عالیات استان البرز است.

وی همچنین اعزام نیروهای متخصص فنی و ارسال اقلام ساختمانی برای این طرح را از دیگر فعالیت های ستاد استان برشمرد و گفت: سالانه بیش از یکصد نفر از مردم استان البرز با مهارت های مختلف در عرصه های ساختمانی به شهر نجف و حرم علوی اعزام می شوند.

لازم به ذکر است که مزار حضرت حبیب بن مظاهر از یاران برجسته امام حسین (ع) در واقعه عاشورا ، در حرم مطهر حسینی قرار دارد.

 

 
 

تعداد نظرات: 1
کاربر: مجنون *** تاریخ و ساعت: 1393/9/17 *** 9:17:31

حدود بیش از....نه حدود بیش!!!! ضمنا خداکنه این وعده زمانی اینبار حقیقت داشته باشه


فرم ثبت نظر
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
نظر:(*)
حروف تصویر: captcha

شماره پیامک
آمار بازید:
پیوندها