امروز:

ضریح حبیب بن مظاهر تا بهمن امسال تکمیل می شود
رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان البرز از تکمیل شدن ضریح حبیب بن مظاهر تا بهمن امسال خبر داد
« خبر فعالیت ها »             1393/9/12 *** 22:3:25             تعداد بازدید: 1174

به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات، حجت الاسلام حسینی متولی با اشاره به ساخت ضریح مطهر حبیب بن مظاهر در کرج افزود: کار ساخت این ضریح از دو سال پیش آغاز شده و تا بهمن امسال تکمیل خواهد شد.

رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان البرز اظهار کرد: هزینه ساخت این ضریح ۵۶ میلیارد ریال برآورد شده که تاکنون حدود ۴۰ میلیاردریال آن از محل مشارکت های مردمی تامین شده است.

وی گفت: این ضریح دارای سه متر ارتفاع ، دو متر و ۶۸ سانتی متر طول و با عرض یک متر و ۷۶ سانتی متر، دارای ۹ پنجره و یک درب است.

حسینی متولی تصریح کرد: حدود بیش یک هزار کیلو گرم نقره، بیش از چهار کیلوگرم طلا، ۶۰۰ کیلو گرم مس، ۱۰۰ کیلو گرم استیل و شش متر مکعب چوب ساج برای ساخت این ضریح استفاده شده است.

وی با بیان اینکه وزن کلی ضریح هفت تن و ۵۴۴ کیلو گرم می باشد، خاطرنشان کرد: در اوایل سال آینده ضریح حضرت حبیب بن مظاهر به کشور عراق ارسال خواهد شد.

رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان البرز یادآور شد: ساخت کتابخانه بارگاه ملکوتی حضرت امیرمومنان (ع) از تعهدات ستاد عتبات عالیات استان البرز است.

وی همچنین اعزام نیروهای متخصص فنی و ارسال اقلام ساختمانی برای این طرح را از دیگر فعالیت های ستاد استان برشمرد و گفت: سالانه بیش از یکصد نفر از مردم استان البرز با مهارت های مختلف در عرصه های ساختمانی به شهر نجف و حرم علوی اعزام می شوند.

لازم به ذکر است که مزار حضرت حبیب بن مظاهر از یاران برجسته امام حسین (ع) در واقعه عاشورا ، در حرم مطهر حسینی قرار دارد.