تماس با ما     درباره ما

شنبه - 1398/5/26
نسخه چاپی
جلسه ستاد مهرشهر در جوار ضریح حبیب
جلسه عمومی اعضای ستادبازسازی عتبات عالیات مهرشهر در محل کارگاه ساخت ضریح حبیب بن مظاهر برگزار گردید .
« خبر فعالیت ها »             1393/9/13 *** 21:40:51             تعداد بازدید: 1136

در این جلسه تمامی مسئولین و اعضای کارگروه های ستادمهرشهر و چندتن از نمایندگان این ستاد در مساجد منطقه و رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان کرج حضور داشتند .

 ابتدا حاج آقا ناصرخاکی رئیس ستادمهرشهر ضمن خوشامد گویی به همکاران و قدردانی از تلاشهای آنان ، نکاتی چند درمورد تشکیل و عملکرد کارگروه های آن ستاد را بیان نمودند و همچنین تاکید کردند که در مساجد و محافل سعی شود ماهی یک بار به جمع آوری هدایا ونذورات مردمی برای بازسازی عتبات عالیات اقدام گردد. و حتما برای جمع آوری نذورات در مساجد، با امام جماعت و هیئت امنا هماهنگی به عمل آید و بهتر است که روز قبل از آن از طریق امام جماعت یا نماینده ی ستاد، مراتب به اطلاع نماز گزاران رسانده شود .

بحمدالله در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی امسال جمع آوری خوبی داشتیم . با لطف خداوند ،در طول دو ماه گذشته مبلغ 31 میلیون تومان هدایا و نذورات مردم شیفته آل الله در مهرشهررا جمع اوری نمودیم .

یکی از عزیزان پیشنهاد دادند که در صورت امکان یکی از روز های هرماه ، از قبل تعیین و اعلام شود که همه ی مساجد بطور همزمان در همان روز هدایا و نذورات عاشقان اهل بیت علیهم السلام را در تمامی مساجد جمع آوری نمایند .

آقای آخوندی مسئول روابط عمومی و فرهنگی ستاد کرج نیز چند نکته در مورد نذورات  به شرح ذیل عنوان کردند .

نذورات حتما در همان محلی که خیرین محترم تعیین  مینمایند مصرف خواهد شد .مثلا نذری که برای ساخت حرم مطهر امام علی (ع) به ستاد تحویل گردد فقط در حرم امام علی (ع) مصرف شده و جابجا ودر حرم دیگری استفاده نخواهد شد .

 هزینه های جاری ستاد از محل نذورات نخواهد بود . اینکه ما بتوانیم در ستاد فعالیت کنیم یا در عتبات به ساخت و تعمیر حرمها بپردازیم یا نذری در این مورد انجام دهیم و پولی بپردازیم ، این خود لطف خداوند است و محبت ائمه ی اطهار است که به ما اجازه داده اند که در این مراحل نورانی قدم برداریم .

همچنین توضیحاتی در مورد ساخت صحن نورانی و پر عظمت حضرت زهرا (س) در نجف اشرف ودر جوار حرم امیر المومنین (ع) و همینطور شروع ساخت صحن حضرت زینب کبری (س) در کربلا ارائه نمودند .

 

در ادامه ی جلسه ، حاج آقا فعلی رئیس ستادبازسازی عتبات عالیات شهرستان کرج سخنان مبسوطی در مورد افتخار ساخت ضریح ها وحرمهابدست ایرانیان ایراد نمودند وعنوان کردند که این حرمها و بناهای باعظمت نماد اسلام است همچنانکه در تمامی ادیان الهی و غیر الهی نیز بناهای بزرگ و با عظمتی به عنوان نماد مذهبی ساخته و بسیار به آن اهمیت میدهند .ما نیز باید به این مطلب اهمیت داده وبدین کار افتخار کنیم .

هرقدم برای بازسازی عتبات برداریم باید خداوند را برای این توفیق شکرگذار باشیم .

در پایان از همه ی اعضای ستادمهرشهر تشکر نمودند و فرمودند در همین مدت کوتاه ، شما خدمات شایانی انجام داده اید که انشاءالله مورد رضایت خداوند متعال و ائمه اطهار قرارخواهد گرفت .


تا کنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است!


فرم ثبت نظر
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
نظر:(*)
حروف تصویر: captcha

شماره پیامک
آمار بازید:
پیوندها