تماس با ما     درباره ما

پنج شنبه - 1398/5/31
نسخه چاپی
با اتمام کار ساخت کتیبه ی قتلگاه حرم مطهر ابا عبدالله الحسین(ع) از این اثر هنری رونمایی می شود
کار ساخت این کتیبه توسط 30 تن از هنرمندان کارگاه آفرینشهای هنری ستاد بازسازی عتبات در اصفهان از یک سال و نیم گذشته آغاز شده
« خبر فعالیت ها »             1393/10/11 *** 23:44:54             تعداد بازدید: 1614

به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات، کار ساخت این کتیبه توسط 30 تن از هنرمندان کارگاه آفرینشهای هنری ستاد بازسازی عتبات در اصفهان از یک سال و نیم گذشته آغاز شده بود به پایان رسیده و در پایان هفته جاری رونمایی خواهد شد.

در طراحی این کتیبه از ۱۴ گل محمدی و ۱۲ غنچه ی گل استفاده شده است که وجود دسته گلی در طرفین آن با مضمون نقش انگشتری سرور و سالار شهیدان و نیز شهادت حضرت علی اصغر(ع) از ویژگیهای خاص این طراحی است.

 

سایر مضامین به کار رفته در این اثر القاب سید الشهدا (ع) مانند یا شهید مظلوم، یا ذبیح یا مقتول و فراز « السلامُ على الدماءِ السائلات »از زیارت ناحیه مقدسه است که در ابعاد ۴.۲۵ متر در ۸۰ سانتی‌متر قلم زنی و میناکاری شده است.

کتیبه قتلگاه حرم مطهر حسینی از جنس چوب ساج و قطعات مس با آبکاری طلا به وزن 600 کیلوگرم شکل یافته که در آن تلفیقی از هنرهای قلم‌زنی، خطاطی، میناکاری، نجاری و طلاکاری اجرا شده است.

این اثر بر بالای کتیبه کوچکی که پیشتر توسط همین مرکز ساخته شده بود بر فراز قتلگاه حرم مطهر امام حسین(ع) نصب خواهد شد.

گفتنی است مرکز آفرینشهای هنری ستاد بازسازی عتبات استان اصفهان هم اکنون ساخت درب ایوان باب القبله حرم مطهر امامین جوادین را در دستور کار دارد.


تا کنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است!


فرم ثبت نظر
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
نظر:(*)
حروف تصویر: captcha

شماره پیامک
آمار بازید:
پیوندها