تماس با ما     درباره ما

پنج شنبه - 1398/5/31
نسخه چاپی
جشن میلاد رسول نور و رحمت(ص)
جشن میلاد پیامبر اکرم (ص) با مشارکت اصناف و ستاد بازسازی عتبات کرج برگزار شد .
« خبر فعالیت ها »             1393/10/18 *** 21:36:34             تعداد بازدید: 1625

جشن میلاد رسول نور و رحمت(ص)

93/10/18 ساعت 7:30 صبح کنار ضریح جدید وزیبای حضرت حبیب بن مظاهر (که در مصلای کرج ساخته میشود) شور خاصی و محفلی نورانی برپاست . آری جشن میلاد بزرگ پیام آور آزادی و ایمان ، رحمه للعالمین وخاتم پیامبران حضرت محمد بن عبدالله (ص) و فرزند بسیار گرامی و ارجمندش حضرت امام جعفر صادق (ع)را به شادی نشستیم .

این جشن با همت همه جانبه ی مسئولین اتاق اصناف و اتحادیه های صنفی شهرستان کرج و ستادبازسازی عتبات عالیات کرج ، (خصوصا کارگروه اصناف )برپاشد .

مراسم روحانی فوق با زیارت عاشورای امام حسین (ع) آغاز گشت وبا تلاوت بسیار زیبای قاری توانا که آیات الهی را برعمق جان همه باراند و نور معرفت پاشید ، ادامه یافت .

 

سپس حضرت حجت الاسلام حسینی متولی، رئیس ستادبازسازی عتبات عالیات استان البرز ضمن خوشامد گویی به میهمانان و سایر حضار، این میلاد پر برکت را به همه تبریک عرض نمودند و ضمن بیاناتی کوتاه از اهداف و عملکرد ستادبازسازی استان سخن گفتند  و بشارت دادند که انشاءالله بزودی این ضریح مقدس تکمیل و در جوار ضریح ملکوتی امام حسین ( ع) نصب گردد. و مردم خوب کرج و استان، آخرین همت های خویش را بکار گیرند و خصوصا اصناف و اتحادیه های صنفی که امروز این محفل گرم و پربرکت با همت و مشارکت این عزیزان برپاشده نسبت به تامین طلای مورد نیاز اقدام فرمایند .

آقای کریمی رئیس اتاق اصناف کرج در سخنانی کوتاه ضمن عرض تبریک ، از مردم خوب کرج خصوصا اصناف گرامی تقاضا کردند که هرچه بهتر و بیشتر در امر بازسازی عتبات عالیات مشارکت داشته باشند و فرمودند که در اولین جلسه مربوطه در اتاق اصناف بنای یک حرکت زیبا را دراین امر خواهیم گذاشت و انشاالله ضمن تامین طلای مورد نیاز با مشارکت بیشتر ، اردات بیش از پیش خود را به این آستان مقدس به نمایش خواهیم گذاشت .

سپس آقای سراجان از مسئولین عالی رتبه ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور طی بیانات مبسوطی عملکرد این ستاد از سالهای اول تشکیل آن تا امروز را برشمردند و فرمودند بیش از 70 -80  پروژه بزرگ تا کنون در حرمهای مطهر ائمه (ع) در کشور عراق اجرا شده است .که هرکدام در حقیت شامل چند پروژه کوچک و بزرگ میباشند .

 

کار ستادبازسازی ابتدا از تعمیر و مرمت حرمهاکه توسط صدامیان و دشمنان اسلام تا آن زمان تخریب شده  بود آغاز و سپس بازسازی بقاع متبرکه آغاز شد . و به لطف الهی و توجه خاص اهل بیت (ع) تا کنون بیش از 85 تا90 درصد از بازسازیهای لازم به اتمام رسیده است و اخیرا توسعه حرمها ی شریف شروع شده است که شامل طرح های بسیار بزرگ و در خور تحسین میباشد .

از جمله این طرح ها ، ساخت صحن عظیم ونورانی حضرت زهرا(س) در نجف اشرف – ساخت صحن حضرت زینب (س) در کربلا و توسعه و ساخت مجدد حرمین عسکریین (ع) در سامرا و صحن های امام رضا (ع)و صاحب الزمان (عج) در کاظمین میباشد .

درپایان ، مداح اهل بیت آقای محمدی مولودی زیبایی رابه مناسبت هفته وحدت اجرانمودند .


تا کنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است!


فرم ثبت نظر
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
نظر:(*)
حروف تصویر: captcha

شماره پیامک
آمار بازید:
پیوندها