تماس با ما     درباره ما

دوشنبه - 1398/3/27
نسخه چاپی
سالگرد تخریب حرم سامرا
سوم اسفند امسال سالگرد جنایت بزرگ تکفیری ها در تخریب حرم امامین عسکریین (علیهم السلام)در سال 1384
« خبر اطلاع رسانی »             1393/12/2 *** 22:14:21             تعداد بازدید: 974

روز یکشنبه سوم اسفند ماه امسال مصادف است با سالگرد جنایت وحشیانه تکفیری های ملحد و عمله های شیطان و استکبار جهانی . این دشمنان نادان و پست فطرت در روز 23 محرم  سال 1384 هجری شمسی  با بمب گذاری در حرم مطهر دو امام برحق و ستارگان درخشان آسمان امامت و ولایت یعنی امام هادی و امام عسکری (علیهم السلام ) در شهر سامرا آنجا را منفجر کردند وتقریبا تمامی بناهای حرم اعم از بارگاه - ضریح مقدس - گلدسته هاو ....تخریب گردید

این واقعه دردناک دل تمامی مسلمانان جهان را عمیقا داغدار نمود ونفرت آنان را از عاملان کافر و ظالم آن بیشتر و بیشتر نمود .

شیعیان راستین و عاشقان اهل بیت علیهم السلام بلافاصله دست بکار شدند و با همت ستاد بازسازی عتبات عالیات ومحوریت  مراجع عالیقدر تشیع خصوصا حضرت آیت الله العظمی سیستانی بازسازی این بنای نورانی را آغاز نمودند و امروزه به لطف و عنایت الهی و اهل بیت علیهم السلام اکثر کارهای بازسازی این حرم شریف خیلی محکمتر و زیباتر و باشکوهتر از قبل به انجام رسیده است .

ضریح جدید نیز تحت نظر و دستور حضرت آیت الله العظمی سیستانی در شهر مقدس قم ساخته شده است که انشاء الله بزودی به سامرا منتقل و در حرم شریف آن امامان پاک نصب خواهد گردید .

قابل ذکر است که تعدادی از مراجع بزرگوار شیعه ، اختصاص قسمتی از سهم مبارک امام را در این امر جایز اعلام فرمودند *.

در این حرم مطهر علاوه بر مرقد مطهر این دو امام همام ، قبور مطهر دو بانوی بزرگوار یعنی حضرت نرجس خاتون مادر امام زمان (عج) و حکیمه خاتون عمه صاحب الزمان(ع) نیز قرار دارد .

همچنین سرداب معروف که محل آغاز غیبت حضرت صاحب الزمان علیه السلام میباشد در این حرم مطهر واقع گردیده است  وبحمدالله و به کوری چشم دشمنان اسلام امروزه بسیار بزرگتر و زیبا تر از قبل بازسازی شده است .

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

*- فتوای آیات عظام مکارم - صافی گلپایگانی و نوری همدانی در این مورد را در قسمت " سخنان بزرگان " همین سایت مطالعه فرمایید .

 

 


تا کنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است!


فرم ثبت نظر
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
نظر:(*)
حروف تصویر: captcha

شماره پیامک
آمار بازید:
پیوندها