تماس با ما     درباره ما

سه شنبه - 1398/5/29
نسخه چاپی
تدوين مستند سيدالشهدا(ع) آغاز شد
تدوين مستند سيدالشهدا(ع) با موضوع بررسی واقعه عاشورا آغاز شد.
« خبر عمومی »             1391/12/16 *** 12:11:20             تعداد بازدید: 2044
به‌ گزارش خبرگزاری عتبات به نقل از ايكنا، علاء قبيسی مجری طرح لبنانی اين مستند با اشاره به تلاش اين برنامه جهت كمك به درك مفهوم عاشورا گفت: حوادث و اتفاقاتی كه بر سر راه كاروان حضرت سيدالشهدا(ع) از مدينه تا مكه و از مكه تا كربلا و نهايتا به سرزمين شام رخ داده است و همچنين وضعيت امروزی منازل و كاروانسراهای مختلف در مسير 4000 كيلومتری حركت كاروان از مدينه تا شام دركشورهای عربستان، عراق، سوريه و لبنان در اين مستند روايت می‌شود.
وی بيان كرد: اين مستند از طريق گفت‌‌وگو با بزرگان و علماى جهان و اتفاقاتى كه بعد ازانقلاب اسلامى رخ داد و ارتباط آن با نهضت حسينى به بررسی اين موضوع می‌پردازد. اين برنامه مستند يك نگاه جامع و جهانى به واقعه عاشورا و تحليل آن خواهد داشت و آثارواقعه عاشورا را در كنار روايت داستان آن مورد بحث و بررسى قرارمی‌دهد.
قبيسی، افزود: تحقيقات برای اين مستند كه در 27 قسمت 52 دقيقه‌ای پيش‌بينی شده است، نزديك به يك سال در موسسه فرهنگی رسانه‌ای عاشورا طول كشيد و با بيش از 50 پژوهشگر و محقق جهانی در حوزه عاشورا پژوهی گفت‌و‌گوهايی انجام شد كه اين تحقيقات به موازات توليد نيز انجام می‌شد و در مستند گنجانده خواهد شد.ویمدت فيلمبرداری اين مستند را يك سال ذكر كرده و ابراز اميدواری كرد مراحل تدوين آن حداكثر تا 7 ماه ديگر به طول انجامد. مجری طرح مستند سيدالشهدا(ع) با اشاره به تصويربرداری از مراسم عاشورا و اربعين در حدود 25 كشور برای استفاده در اين مستند، گفت: گروه اصلی سازنده، همگی لبنانی هستند اما گروه‌های متعدد با مليت‌های مختلف، كار تصويربرداری اين مستند را بر عهده داشتند و تمام تصاوير با كيفيت فول اچ دی وصداها با كيفيت اچ دی تهيه شده است.
علاء قبيسی به استفاده از اينفوگرافی وانيميشن‌های ساده برای فهم بيشتر مخاطب در اين مستند اشاره كرد و افزود: كل مستند به زبان فارسی دوبله شده و نسخه عربی آن زيرنويس خواهد بود.
مجری طرح مجموعه سيدالشهدا(ع) به رعايت احترام به همه فرق و مذاهب اسلامی در اين مستند تصريح كرد و گفت: مستند سيدالشهدا(ع) برای مخاطبان ايرانی و غير ايرانی ساخته می‌شود و همه طوايف و گروه‌های اسلامی و غير اسلامی می‌توانند از آن بهره ببرند. مستند سيدالشهدا(ع) از سال 1390 به سفارش سازمان هنری رسانه‌ای اوج تهيه شده و در حال حاضر مراحل تدوين را در مؤسسه ليتانى در بيروت پشت سر می‌گذارد.

تا کنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است!


فرم ثبت نظر
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
نظر:(*)
حروف تصویر: captcha

شماره پیامک
آمار بازید:
پیوندها