تماس با ما     درباره ما

سه شنبه - 1398/5/29
نسخه چاپی
قبه گلدسته های حرم مطهر امام جواد (ع) به مقصد کاظمین بدرقه شد
اولین قبه گلدسته های حرم مطهر امامین جوادین (ع) طی مراسمی از محل ستاد بازسازی عتبات عالیات به مقصد عراق بدرقه شد
« خبر فعالیت ها »             1394/2/15 *** 23:39:14             تعداد بازدید: 1175
 
اولین قبه گلدسته های حرم مطهر امامین جوادین (ع) طی مراسمی از محل ستاد بازسازی عتبات عالیات به مقصد عراق بدرقه شد

به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات، حسن پلارک در این مراسم با بیان اینکه چهار گلدسته حرم مطهر امامین جوادین (ع) در دست بازسازی است افزود: این قبه با چهار متر ارتفاع و 3/5 متر قطر بیرونی در مدت 1/5 سال بدست هنرمندان و صنعتگران ایرانی ساخته شده است.

رییس ستاد بازسازی عتبات عتالیات افزود: این قبه از 280 قطعه خشت تشکیل شده است که طلا کاری آن در کارگاه این ستاد در کاظمین انجام خواهد شد.

حسن پلارک در مراسم «رونمایی از چهار قبه گلدسته حرم امام جواد (ع)» در جمع خبرنگاران گفت: ارتفاع قبه‌ها چهار متر است که توسط هنرمندان تهرانی در مدت ۱.۵ سال ساخته شده و ۲۸۰ قطعه خشت دارد که بعد از ورود به عراق، توسط تولیت حرم، طلاکاری می‌شود.

وی همچنین افزود: دو پروژه بزرگ دیگر در این حرم بنام صحن صاحب‌الزمان (ع) و صحن امام رضا (ع) در شرف اجرا است که هر کدام ۶۰ هزار مترمربع مساحت دارد.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات از تکمیل ۵۰ درصد بزرگترین پروژه مذهبی جهان اسلام خبر داد و گفت: بهره برداری رسمی از صحن حضرت زهرا (س) در نجف با زیربنای ۲۲۰ هزار مترمربع از ۲۰ ماه دیگر شروع می‌شود. همچنین پروژه ساخت صحن عقیله بنی‌هاشم (حضرت زینب (س)) در طرح توسعه حرم امام حسین (ع) در زمینی به مساحت ۶۹ هزار متر و زیر بنای 148 هزار متر آغاز شده که تل زینبیه در داخل صحن قرار می‌گیرد.

پلارک با بیان اینکه در ۱۰ سال گذشته ۱۵۶ پروژه اجرا شده است، گفت: در این سال‌ها ۶۰۰ میلیارد تومان از مردم نذورات جمع شده که همه را هزینه کردیم و هزار میلیارد هم در دست اجرا داریم که تا کنون تمام درب‌ها، آیینه‌کاری‌ها، سنگ‌فرش صحن‌ها بازسازی شده است.

 

1 / 1
 

تا کنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است!


فرم ثبت نظر
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
نظر:(*)
حروف تصویر: captcha

شماره پیامک
آمار بازید:
پیوندها