تماس با ما     درباره ما

جمعه - 1398/3/3
نسخه چاپی
تشریح عملکرد ستاد بازسازی عتبات عالیات
جانشین ستاد مرکزی بازسازی عتبات عالیات : پروژه ساخت صحن حضرت فاطمه(س) با مساحت 218 هزار متر مربع در حال اجرا است.
« خبر فعالیت ها »             1394/2/17 *** 0:20:47             تعداد بازدید: 1377
 
جانشین ستاد مرکزی بازسازی عتبات عالیات با حضور در سومین همایش منطقه ای ستاد بازسازی عتبات عالیات گفت: پروژه ساخت صحن حضرت فاطمه(س) با مساحت 218 هزار متر مربع در حال اجرا است.

 

به گزارش خبرگزاری عتبات، مسعود شوشتری جانشین ستاد مرکزی بازسازی عتبات عالیات، صبح امروز با حضور در سومین همایش منطقه ای مسؤولان ستاد بازسازی عتبات عالیات غرب کشور گزارشی مختصر از عملکرد این ستاد ارائه داد. شوشتری عنوان داشت: در این یک دهه که از عمر ستاد می گذرد پروژه های زیادی را در کربلا، سامرا، نجف و کاظمین به انجام رساندیم که اکنون به بهره برداری رسیده اند، در کنار این پروژه های کوتاه مدت، پروژه های میان مدت نیز در حال انجام است.
 
جانشین ستاد مرکزی با اشاره به طرح های انجام شده در نجف اشرف اظهار داشت: مرمت و نصب گریو گنبد قبه مقدسه علوی از کارهای پیچیده و بسیار زیبای انجام شده در نجف اشرف است و از دیگر پروژه های انجام شده در نجف اشرف می توان به مقاوم سازی و مرمت دیوار پیرامونی حرم، اجرای کاشی معرق، بازسازی سنگ ها و درب، طلا کاری ایوان نجف، ساخت حسینیه حیدری و تعویض سنگ ایوان نجف و... اشاره کرد. وی از پروژه های توسعه حرم حضرت علی(ع)، مرمت و احیای ایوان طلای حرم مطهر علوی، پروژه ساخت و نصب سه درب نقره جهت حرم مطهر علوی و ساخت حسینیه مسقف زائران به عنوان پروژه های در حال اجرا نام برد. شوشتری در راستای بازسازی های انجام شده در کربلای معلی نیز به بهره برداری از مجتمع سیدالشهدا با مساحت 14000 متر مربع و در شش طبقه که در نوع خود در عراق بی نظیر است اشاره کرد و افزود: این مجتمع کاربری های مختلفی از جمله؛ چهل سوئیت جهت اسکان زائران، آشپزخانه صنعتی با ظرفیت پخت 6500 پرس و محل پذیرایی برای 3000 نفر، کلینیک مجهز، سالن کنفرانس و محل آموزش خدام داشته و در نزدیکی حرم حضرت ابالفضل (ع) ساخته شده است و تمامی هزینه های ساخت مجتمع از کمک های مردمی تامین شده است.
 
وی از اهم پروژه های بهره برداری شده در کربلای معلی به ساخت و نصب دو درب طلای حرم حضرت ابالفضل (ع)، تعویض سنگ های داخل حرم امام حسین(ع)، بازسازی درب ها و پنجره ها، بازسازی قتلگاه، آیینه کاری و کتیبه کاری ضریح امام حسین(ع) و ساخت ضریح حضرت ابراهیم مجاب (ع) اشاره کرد و افزود: پروژه مقاوم سازی و بازسازی حرم مطهر سید الشهدا، احداث و تجهیز بیمارستان 120 تختخوابی امام زین العابدین(ع)، ساخت ضریح حبیب بن مظاهر و... از دیگر پروژه های در حال اجرا در کربلای معلی است. شوشتری تصریح کرد: در کاظمین نیز پروژه های طلا کاری دو گنبد بزرگ امامین جوادین(ع)، بازسازی سنگ ها و کتیبه ها، مقاوم سازی و تعویض سنگ رواق ها، مرمت و تعمیر درب های طلای قدیمی، مرمت کاشی کاری قدیمی حرم و... به بهره برداری رسیده و بازسازی و مرمت ایوان های جنوبی، غربی و شرقی حرم، طلاکاری 4 گلدسته بزرگ حرم، ساخت 9 درب حرم مطهر و پروژه توسعه حرم مطهر در حال اجرا می باشد. وی با اشاره به غربت شهر سامرا و کمبود زائران به دلیل نبود امنیت در این شهر افزود: در شهر سامرا به دلیل نا امنی های موجود عملیات بازسازی به سرعت شهرهای دیگر پیش نمی رود، اما حتی در زمان حمله داعش نیز عملیات بازسازی در این شهر متوقف نشد و از پروژه های در حال اجرا در سامرا می توان به ساخت بزرگترین گنبد با مساحت 1200 مترمربع برای حرم امامین عسگرین (ع)، بازسازی و تعویض سنگ حرم مطهر، ساخت ضریح جدید، مقاوم سازی و طلاکاری گنبد و گلدسته ها، آیینه کاری رواق های حرم و... اشاره کرد. شوشتری در پایان خاطر نشان کرد: امید است که بتوانیم مهم ترین پروژه در دست اجرا که صحن حضرت فاطمه الزهرا (س) با مساحت 218000 متر مربع و پروژه صحن حضرت زینب (س) با مساحت 164000 مترمربع را به بهترین شکل ممکن به سرانجام برسانیم و پروژه های توسعه کاظمین و سامرا با سرعت و توان بیشتری ادامه یابد.

تا کنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است!


فرم ثبت نظر
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
نظر:(*)
حروف تصویر: captcha

شماره پیامک
آمار بازید:
پیوندها