تماس با ما     درباره ما

پنج شنبه - 1398/5/31
نسخه چاپی
مرمت گنبد مطلای حرم مطهرحضرت زینب کبری(س)
مرمت گنبد مطلای حرم مطهرحضرت زینب کبری(س) که از اواسط خردادماه امسال آغاز شده بود در مراحل پایانی قرار دارد.
« خبر فعالیت ها »             1394/4/30 *** 9:40:47             تعداد بازدید: 1225
ترمیم گنبد مطلای حرم حضرت زینب(س) با استفاده از فناوری نانو
 
مرمت گنبد مطلای حرم مطهرحضرت زینب کبری(س) که از اواسط خردادماه امسال آغاز شده بود در مراحل پایانی قرار دارد
  

به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات، یکی از نقاط آسیب‌دیده حرم حضرت زینب(س)، گنبد حرم بود که در مرحله اول بازسازی، کارهای سیاه‌زدایی و طلاکاری قسمت‌آسیب دیده انجام شد.

جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات در خوزستان با اشاره به مراحل پروژه ترمیم و بازسازی گنبد حرم مطهر حضرت زینب (س) گفت: لاک محافظ طلای گنبد که به مرور زمان دچار سوختگی و آسیب شده بود، برداشته و شست‌وشوی کامل داده شد، همچنین نقاط آسیب‌دیده بر اثر حوادث تروریستی و مرور زمان، کامل بازسازی و طلاکاری شد و در نهایت پس ازعید فطر، گنبد مطلا با استفاده از فناوری نانو پوشش داده می‌شود.

امیدوار آقایی با اشاره به مشارکت مردم استان خوزستان در بازسازی حرم حضرت زینب(س) گفت: یک کیلو و سیصد گرم مجموعه طلاهایی است که برای اصلاح و ترمیم طلاکاری گنبد استفاده شد، این طلاها از سوی بانوان خوزستانی اهدا شده بود که عین طلاهای اهدایی ذوب وبرای طلاکاری گنبد استفاده شد.

آقایی در خصوص طراحی مسقف کردن حرم حضرت زینب(س) نیز گفت: این طرح توسط چند نفر از مهندسان جوان استان در حال انجام است که پس از طراحی و تصویب توسط ستاد مرکزی و تولیت حرم، عملی خواهد شد.


تا کنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است!


فرم ثبت نظر
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
نظر:(*)
حروف تصویر: captcha

شماره پیامک
آمار بازید:
پیوندها