تماس با ما     درباره ما

جمعه - 1398/3/3
نسخه چاپی
طرح توسعه حرم حسینی در مساحت52 هکتار انجام می‌گیرد
« خبر فعالیت ها »             1394/6/10 *** 11:38:33             تعداد بازدید: 998
 
جانشین ستاد باسازی عتبات عالیات در کربلای معلی از طرح توسعه حرم مطهر امام حسین(علیه السلام) با محدوده 52 هکتار به نام پروژه صحن عقیله‌ زینب(سلام‌الله علیها) خبر داد و اظهار داشت: فاز یک این پروژه در موقعیت جنوب و غرب حرم – تل‌ زینبیه‌ در حال اجرا است
  

به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات، قاسم سراجان در نشست با نمایندگان بعثه مقام معظم رهبری در عراق و کربلای معلی؛ گزارشی از اقدامات و فعالیت ها و طرح هایی که در حال انجام است ارائه کرد و اظهار داشت: این طرح در چهار فاز پیش بینی شده که فاز یک آن در حال اجراست.


جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات در کربلای معلی افزود: تمامی هزینه های که برای باسازی عتبات عالیات صورت می گیرد از نذورات و کمک های مردمی تامین شده و این ستاد با دارا بودن 400 ستاد در شهرستانها و 31 ستاد در استانها آماده جذب نذورات و کمک های مردمی در تمام کشور است.
وی گفت: تولیت حرم مطهر حضرت امام حسین(علیه السلام) به عنوان کارفرما و پیمانکار پروژه های در حال انجام توسعه حرم، ستاد باسازی عتبات عالیات می باشد.


وی با اشاره به تملک زمین ها و املاک اطراف حرم، توسط عتبه حسینی افزود: زمین ها و املاکی که در محدوه طرح توسعه قرار دارند پس از خریداری و تملک، برای اجرای پروژه ها در اختیار ستاد بازسازی عتبات عالیات قرار می گیرد.
قاسم سراجان محدوده اجرای پروژه فاز یک طرح توسعه حرم را 2/5 هکتار و مساحت زیر بنا را 165هزار متر مربع اعلام کرد و در مورد برآورد هزینه و زمان ساخت این پروژه گفت: مبلغ برآورد شده برای انجام این پروژه چهارصد و پنجاه میلیون دلار می باشد و امیدواریم در مدت 6 سال به اتمام برسد.
جانشین ستاد باسازی عتبات عالیات در کربلای معلی اظهار داشت: در فاز یک طرح توسعه حرم مطهر امام حسین(علیه السلام)ساخت و احداث صحن امام حسین(علیه السلام)، کتابخانه، مقام حضرت زینب(سلام‌الله علیها)، درالحرب، موزه، صحن حضرت زینب (سلام‌الله علیها)، دارالتولیت و مضیف پیش بینی شده است.                                                                                                                                                             
حجت الاسلام والمسلمین نجفی روحانی نماینده بعثه مقام معظم رهبری در عراق در این نشست کار ستاد باسازی را ستود و افزود: برای اهل بیت(علیه السلام) کار کردن موجب اجر و پاداش در دنیا و آخرت می گردد و بعثه مقام معظم رهبری در عراق آماده هر نوع همکاری با ستاد باسازی عتبات عالیات

می باشد .

                                                                                                                                                      


تا کنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است!


فرم ثبت نظر
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
نظر:(*)
حروف تصویر: captcha

شماره پیامک
آمار بازید:
پیوندها