تماس با ما     درباره ما

سه شنبه - 1398/5/29
نسخه چاپی
بهره برداری از فاز نخست صحن حضرت زهرا(س) در اوایل سال 95
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات اولین قسمت از بخش زیارتی صحن حضرت زهرا(س) همزمان باسالروزتولدبانوی دوعالم دراوایل سال 95ه بهره برداری می‌رسد
« خبر فعالیت ها »             1394/11/12 *** 19:25:27             تعداد بازدید: 1168
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات گفت: اولین قسمت از بخش زیارتی صحن حضرت زهرا (س) همزمان با سالروز تولد بانوی دو عالم در اوایل سال 95 به بهره برداری می‌رسد
  

به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات، حسن پلارک در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به توسعه حرم علوی اظهار داشت: اولین قسمت از بخش زیارتی صحن حضرت زهرا (س) با مساحت ده هزار متر مربع همزمان با سالروز تولد بانوی دو عالم  در اوایل سال 95 به بهره برداری می رسد و در اختیار زائران قرار می گیرد.

وی افزود: فضای موجود حرم امیرالمومنین یازده هزار متر زیربنا دارد و برهمین اساس  پروژه توسعه حرم امام علی (ع) به نام صحن حضرت زهرا (س) طراحی شد.

پلارک تصریح کرد: از این رو پشت ایوان نجف و پایین پای امیرالمومنین که رواق ابوطالب واقع شده، زمینی به طول 600 و عرض 100 متر تملک شد و در حال حاضر صحن فاطمه زهرا(س) با زیربنایی حدود دویست و بیست هزار متر در حال ساخت است.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات با بیان اینکه این صحن برای 30 سال آینده پاسخ گوی نیاز زائران در بخش رفاهی خواهد بود، گفت: این صحن شامل بخش های فرهنگی، زیارتی، اقامتی، کتابخانه، رستوران و مضیف است و همچنین بیش از 900 چشمه سرویس بهداشتی برای زائران در نظر گرفته شده که برای 150 هزار نمازگزار عددی استاندارد است.

وی در خصوص زمانبندی اتمام کامل پروژه یادآور شد: عید غدیر سال 95 کل منطقه زیارتی در 3 طبقه افتتاح می‌شود و یک سال و نیم دیگر برای کل پروژه در نظر گرفته شده که قسمت های غیر زیارتی نیز به آن اضافه خواهد شد.

پلارک از ارادت ایرانیان در ساخت بزرگ‌ترین بنای جهان اسلام سخن گفت و تاکید کرد: در این پروژه مهندسان، طراحان، پیمانکاران و کارگران ایرانی فعالیت کرده اند ضمن اینکه تمامی مصالح به کار گرفته شده صد در صد ایرانی هستند.

براساس این گزارش، هموطنان، خیران و ناذران علاقه‌مند به مشارکت در ساخت صحن و شبستان حضرت زهرا(س) می‌توانند با شماره گیری کد #888*4*733* وجوهات خود را به حساب ویژه واریز کنند.


تا کنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است!


فرم ثبت نظر
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
نظر:(*)
حروف تصویر: captcha

شماره پیامک
آمار بازید:
پیوندها