تماس با ما     درباره ما

پنج شنبه - 1398/5/31
نسخه چاپی
همایش خادمین وخیرین حسینی
ستاد بازسازی عتبات عالیات گرمدره در تاریخ 94/12/19 همایش خادمین و خیرین حسینی (ویژه بانوان) را برگزار نمود .
« خبر فعالیت ها »             1394/12/19 *** 21:52:53             تعداد بازدید: 1336

ستاد بازسازی عتبات عالیات گرمدره در تاریخ 94/12/19 همایش خادمین و خیرین حسینی (ویژه بانوان) را برگزار نمود .

این همایش معنوی و زیبا جهت قدر دانی از تلاشهای خالصانه بانوان شهر گرمدره که دفترچه های دائمی نذورات اهدایی به عتبات عالیات را دارا میباشند و باشرکت آنان و سایربانوان خادم و رابطین این ستاد درمساجد و محافل اداری و مذهبی  گرمدره بطور باشکوهی برگزار گردید . امام جمعه محترم شهر و تنی چند از مسئولین ستاد بازسازی عتبات عالیات استان البرز و کرج وگرمدره نیز در این همایش معنوی حضور داشتند .

در ابتدای مراسم پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید ، حاج آقا رمضانی رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات گرمدره در سخنانی کوتاه ضمن خوشامد گویی به حضار و تشکر از بانوان نیکوکار که به طرق مختلف و مخصوصا از طریق دفتر چه های هدایا و نذورات به بازسازی اعتاب مقد سه پرداخته اند گزارش کار کوتاهی از عملکرد این ستاد در سال های گذشته و سال جاری را ارائه نمودند .وچگونگی کارهای فرهنگی و جمع آوری هدایا ونذورات را تشریح فرمودند .

سخنرانی حاج آقا رمضانی رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات گرمدره

سپس فیلم کوتاهی از عملکرد این ستاد که شامل اعزامها – برگزاری دائمی زیارت جامعه کبیره – برگزاری نمایشگاه  - جلسات نهج البلاغه – انتشار نشریه ی ماهانه – جلسات اداری و مذهبی – دیدار با امام جمعه محترم و سایر ارگانها و.... به نمایش گذاشته شد .

در ادامه حاج خانم خراسانی مسئول امور بانوان ستاد گرمدره توضیحاتی در مورد کارهای انجام شده توسط بانوان این ستاد و بانوان نیکوکار شهر گرمدره ارائه فرمودند .

این بانوان خادمه ی حضرت زهرا (س) و حضرت زینب (س) در شش ماهه اول سال 94 مبالغی بالغ بر 149 مییلون ریال و در پنج ماهه بعدی سال جاری نیز 153 میلیون ریال از بانوان نیکو کار و ولایتمدار گرمدره جمع آوری نموده و به حساب ستا د بازسازی عتبات عالیات واریز نموه اند .از این مبالغ  مقدار 71 میلیون ریال فقط از طریق دفترچه هدایا ی ماهیانه جمع آوری شده است .

                 

سخنران پایانی مراسم حاج آقا امانی ، مدیر امور فرهنگی و روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان البرز بودند . ایشان ضمن تشکر از برگزار کنندگان و بانیان جلسه و حضار گرامی اعلام داشتند ستاد بازسازی گرمدره با توجه به وسعت و جمعیت خود در بین ستاد های اقماری شهرستان کرج مقام اول را در جمع آوری هدایاو نذورات را داشته و از لحاظ فعالیتهای فرهنگی نیز از فعال ترین ستاد های بازسازی استان البرز میباشند.

ایشان ضمن مطالب کوتاهی در مورد حضرت فاطمه (ع) و ایام فاطمیه  اعلام نمودند که با توجه با اینکه بحمدالله ضریح جدید حضرت حبیب بن مظاهر در این استان ساخته شد و در حرم امام حسین علیه السلام نصب گردید و ظرف چند روز آینده از آن پرده برداری نیز انجام خواهد شد، مژده دادند که ساخت شش درب حرم مطهر امامزاده سید محمد (فرزند امام هادی که در نزدیکی سامرا قرار دارد ) و ساخت یک درب حرم حضرت سید الشهدا (ع)  به مردم استان البرز واگذار گردیده است .

 

سخنرانی حاج آقا امانی مدیر امو فرهنگی ستاد بازسازی عتبات استان البرز

اهدای هدایای ستاد به بانوان فعال در امر بازسازی عتبات

دو نوا نمای بسیار زیبای دیگر که توسط این ستاد تهیه گردیده بود در قسمتهای بعدی برنامه پخش گردید که مورد توجه همگان قرار گرفت .

برنامه پایانی این همایش ، مداحی بسیار اثر گذار مداح اهلبیت حاج زین العابدین غلام بود که گرمی و نورانیت خاصی به همایش بخشید .

در انتهای مراسم به چند تن از بانوان خادمینی که تلاشهای وافری در امر بازسازی عتبات و خصوصا جمع آوری هدایا و نذورات را داشتند و همچنین تعدادی از حضار جلسه  از طرف ستاد عتبات گرمدره هدایایی  بدست  امام جمعه محترم اهدا گردید .

خردسال ترین عضو و خادم ستاد بازسازی عتبات عالیات

پذیرایی از خادمین با آش صلواتی که توسط خادمین ستاد تهیه شده بود .

ثبت نام از خادمین حاضر در همایش


تا کنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است!


فرم ثبت نظر
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
نظر:(*)
حروف تصویر: captcha

شماره پیامک
آمار بازید:
پیوندها