تماس با ما     درباره ما

سه شنبه - 1398/5/29
نسخه چاپی
اجرای پروژه آبرسانی به حرم مطهر علوی به دست متخصصان ایرانی
« خبر فعالیت ها »             1395/3/19 *** 14:12:5             تعداد بازدید: 1235
 
 
پروژه آبرسانی به حرم مطهر علوی با همت کارشناسان ستاد بازسازی عتبات عالیات در حال اجراست
  

به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات، ما شاء ا... بختیاری مدیر پروژه آبرسانی به حرم مطهر علوی گفت: با همت کارشناسان و متخصصان ستاد بازسازی عتبات، پروژه تامین آب حرم مطهر امیرالمومنین(ع) و شهر قدیم نجف(اطراف حرم) به‌منظور رفاه حال زائران و مجاوران در حال اجراست.

وی با اعلام خبر اتمام عملیات لوله‌گذاری این طرح افزود: براساس این پروژه، آب از مخزن اصلی شهر نجف در فاصله 5 کیلیومتری در لوله‌های با قطر یکهزار میلیمتر به سمت حرم مطهر امام علی(ع) و منطقه اطراف آن منتقل می‌شود.

بختیاری با بیان اینکه میزان آب ورودی(db) این سیستم،  3هزارمترمکعب در ساعت است، اظهار کرد: از این میزان 50درصد برای مصارف منطقه شهر قدیم نجف و 50 درصد دیگر برای تامین آب صحن و شبستان حضرت زهرا(س) در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه در مرحله لوله‌گذاری بدلیل وجود تاسیسات زیرساخت شهری با مشکلات فنی بسیاری روبرو بودیم گفت: طراحی این پروژه به‌دست مهندسان و کارشناسان ستاد بازسازی عتبات عالیات صورت گرفته و کارشناسان شرکت آب و فاضلاب تهران نقش اصلی را در اجرای عملیات لوله‌گذاری داشتند.

بختیاری پیش‌بینی کرد پروژه آبرسانی به حرم مطهر علوی با اتصال به موتورخانه مخزن اصلی شهر نجف در عید فطر امسال به بهره برداری برسد.


تا کنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است!


فرم ثبت نظر
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
نظر:(*)
حروف تصویر: captcha

شماره پیامک
آمار بازید:
پیوندها