تماس با ما     درباره ما

سه شنبه - 1398/5/29
نسخه چاپی
خدمت به آستان اهل بیت علیهم اسلام با زبان روزه
پیشرفت بازسازی حرم حضرت زینب(س) در ماه مبارک رمضان
« خبر فعالیت ها »             1395/4/10 *** 10:11:33             تعداد بازدید: 1144

 

پیشرفت بازسازی حرم حضرت زینب(س) در ماه مبارک رمضان
 
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان آبادان با ارائه گزارشی از حال و هوای رمضانی حرم حضرت زینب(س) از پیشرفت بازسازی این حرم مطهر خبر داد
  

به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات،مکی یازع گفت: با توجه به روزهای گرم سوریه بازسازی و مرمت حرم حضرت زینب(س) بعد از افطار آغاز می‌شود و تا وقت سحر ادامه می‌یابد.

به گفته وی، پس از صرف سحری نیز تا ساعت ۱۱ متبرعان مشغول کار در حرم حضرت زینب(س) هستند.

وی با اشاره به اینکه به طور معمول شب‌ها به دلیل مسائل امنیتی حرم حضرت زینب(س) بسته می‌شود، اظهار کرد: در ماه رمضان قبل از سحر حرم را باز می‌کنند و تا نماز صبح حرم باز است، بعد حرم تا ساعت ۱۰ صبح بسته می‌شود و پس از آن دوباره تا زمان افطار حرم باز است و پس از افطار حرم بسته می‌شود.

این مسئول بازسازی حرم حضرت زینب(س) با اشاره به اینکه مسئولان و کارگران بازسازی حرم در اصل در حرم حضرت زینب(س) زندگی می‌کنند، گفت: ما هم در حرم می‌خوابیم، هم بازسازی می‌کنیم و افطار و سحر هم در حرم هستیم و در این روزهای ماه رمضان تفاوت حال و هوای خاص حرم را کاملاً حس می‌کنیم.

یازع با اشاره به اینکه اکنون در حرم حضرت زینب(س) مشغول مرمت گلدسته‌های حرم هستند، گفت: کار رنگ کاری، نجاری و ایزوگام حرم به پایان رسیده و اکنون مشغول بازسازی تهویه حرم هستیم.

وی با اشاره به اینکه شب‌های جمعه همه در حرم حضرت رقیه(س) جمع می‌شوند و مراسم برگزار می‌شود، گفت: سفره‌های افطار آنچنان که در حرم سایر ائمه برپا می‌شود را نمی‌توان در حرم حضرت زینب(س) برپا کرد و فقط در مناسبت‌هایی مانند میلاد ائمه(ع) چنین سفره‌هایی برپا می‌شود اما ما که در این حرم کار می‌کنیم برای افطار خودمان سوپ درست می‌کنیم اما آن را با زائران و مدافعان حرم حضرت تقسیم می‌کنیم. البته حرم حضرت رقیه(س) عموماً سفره برپا می‌شود.

یازع از پذیرایی از مدافعان حرم نیز سخن گفت و عنوان کرد: مدافعان حرم وقتی می‌خواهند به خط اول جبهه اعزام شوند اول به حرم حضرت زینب(س) می‌آیند دو رکعت نماز می‌خوانند و بعد با صدای بلند همگی فریاد می‌زنند «لبیک یا زینب(س)» و چنان با احساس و اشتیاق این لبیک را می‌گویند که تمام زائران تحت تأثیر احساس آنها قرار می‌گیرند.


تا کنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است!


فرم ثبت نظر
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
نظر:(*)
حروف تصویر: captcha

شماره پیامک
آمار بازید:
پیوندها