تماس با ما     درباره ما

دوشنبه - 1398/3/27
نسخه چاپی
مصاحبه مطبوعاتی رئیس ستاد استان
ساخت ۶ درب از حرم سید محمد عموی امام زمان (عج) در البرز
« خبر اطلاع رسانی »             1395/4/11 *** 20:28:46             تعداد بازدید: 781
رئیس ستاد عتبات عالیات استان البرز خبر داد:

ساخت ۶ درب از حرم سید محمد عموی امام زمان (عج) در البرز

ساخت شش درب از درب های حرم آقا سید محمد عموی امام زمان (ع) شاخص ترین پروژه استان البرز در سال ۹۵ است.
گروه استانی"تیتریک"؛به نقل از البرز ۲۴ سلیمان شکری روز گذشته در نشست خبری با اصحاب رسانه که در هیئت انصار کرج برگزار شد گفت: ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور پس از سقوط رژیم بعث صدام در عراق در زمینه بازسازی و مرمت و توسعه اعتاب مقدسه فعالیت کرده است چرا که متاسفانه در این دوره آسیب های جدی به حرم های مطهر وارد شده بود. 

وی افزود: پس از فرصتی که در کشور عراق برای ایران به وجود آمد با توجه شرایط حزب بعث و مشکلات حرمین شریفین (ع)، حرم علی (ع) و … قریب به ۱۸۸ پروژه در راستای بازسازی و مرمت با نذورات ایرانیان و به تاکید رهبر معظم انقلاب بدون وجه دولت در عتبات عالیات عراق انجام شد. 

شکری اظهار داشت: در سال ۹۴ پروژه ضریح حبیب بن مظاهر (ع) با جمع اوری نذورات مردم استان البرز طی سه سال انجام شد که یکی از ۴ پروژه ملی ساخت ضریح عتبات عالیات بود و در سطح استان ما بازتاب بسیار خوبی در رسانه ها داشت.

وی همچنین گفت: ضریح حبیب بن مظاهر (ع) در ۱۰ متری قبر امام حسین (ع) جانمایی شد در سال ۹۵ پروژه ساخت ۶ درب از حرم سید محمد(ع) عموی امام زمان (عج) با محوریت ائمه جمعه در قالب شواری سیاست گذاری استان و ستاد بازسازی عتبات به البرز واگذار شده است.

شکری ادامه داد: کارگاه ساخت ۶ درب در هیات انصار کرج خواهد بود و برای ساخت این پروژه قریب به ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان براورد هزینه شده که یک خیر البرزی مبلغ ۱۳۵ میلیون از آن را تقبل کرده است و کارگاه های فرعی آن در هشتگرد، نظرآباد، فردیس، کمالشهر و مهرشهر فعالیت خود را آغاز می کنند.

وی با اشاره به اینکه طرح مطالعاتی ساخت یک درب از حرم مطهر سیدالشهدا توسط استان البرز در دستور کار است خاطر نشان داشت: این درب از حرم امام حسین (ع) به بین الحرمین گشوده خواهد شد و در راستای توسعه حرم های مطهر در کنار مرقد علی (ع) یادمان فاطمه الزهرا (س) ساخته می شود.

شکری همچنین گفت: یادمان فاطمه الزهرا (س) ۲۲۰ هزار متر مربع مساحت دارد و فاز اول ان ابتدای سال ۹۵ افتتاح شد و تا کنون ۹۰۰ کارشناس البرزی آنحا به فعالیت پرداخته و امیدواریم عید غدیر شاهد افتتاح فاز دوم این پروژه در ۳ طبقه باشیم.

رئیس ستاد عتبات عالیات استان البرز در خاتمه خاطر نشان داشت: مردم می توانند با مشارکت در ساخت یک متر از صحن حضرت زهرا (س) به مبلغ ۳ میلیون تومان، مشارکت در ساخت صحن حرم حضرت زینب(س) در کربلا هر متر مربع ۴ میلیون تومان و ترفیع گنبد امام حسین (ع) هر خشت طلا به مبلغ ۲ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان سند افتخار به نام خود فرد دریافت کنند.

شایان ذکر است در پایان این نشست تفاهم‌نامه ای میان خانه مطبوعات استان البرز و ستاد عتبات عالیات استان در راستای همکاری دو مجموعه در زمینه رسانه منعقد شد.


تا کنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است!


فرم ثبت نظر
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
نظر:(*)
حروف تصویر: captcha

شماره پیامک
آمار بازید:
پیوندها