امروز:

ولی امر مسلمین خطاب به همه
رهبر انقلاب: اوضاع کنونی بسیار شبیه جنگ احزاب است
« خبر عمومی »             1395/4/13 *** 0:45:46             تعداد بازدید: 1273

رهبر انقلاب: اوضاع کنونی بسیار شبیه جنگ احزاب است/دانشجویان نسبت به جریان رسانه‌ای دشمن با سوءظن برخورد کنند/در تصمیم گیری های جزئی رهبری ورود نمی کند/مواضع من درباره فتنه سال ۸۸ کاملاً صریح است/در قضیه برجام ثابت شد که آمریکایی‌ها همچنان سرگرم دشمنی با ملت ایران هستند/در مسائل منطقه و سوریه هماهنگی با آمریکا را نمی خواهیم

رهبر انقلاب در دیدار  روز 95/4/12 با دانشجویان:
🔹اوضاع کنونی بسیار شبیه جنگ_احزاب است؛ امروز همه‌ زورگویان مقابل جمهوری اسلامی صف‌آرایی کرده‌اند.
🔹در این شرایط افراد سست ایمان، اظهار یأس و خودکم‌بینی می‌کنند اما افراد باایمان، هر قدر شرایط سخت‌تر شود،قوی‌تر می‌ایستند.
🔹براساس قانون و منطق، رهبری نمی‌تواند در تصمیم_گیری‌های جزئی و اجرایی وارد شود و اگر مسئولین اجرایی دچار اشتباه شوند، مجلس یا رئیس‌جمهور باید مانع شوند.
🔹البته رهبری در مواردی که احساس کند اقدامی حتی جزئی موجب انحراف نظام می‌شود، باید ورود کند و مانع شود.
🔹علت تأکید مکرر من مبنی بر جلوگیری از برگزاری اردوهای_مختلط دانشجویی این است که رعایت نکردن حد و مرزهای دینی موجب تضعیف ایمان درونی می‌شود.
🔹سخن برخی افراد مبنی بر اینکه نظام جمهوری اسلامی به دنبال بهانه‌جویی برای ناسازگاری با قدرت‌هاست، سخنی سطحی و نا اندیشیده است.
🔹تا زمانی که در چارچوب منافع کشور، اصلاحات لازم درقراردادهای_نفتی انجام نشود، قطعاً این قراردادها منعقد نخواهد شد.
🔹تشکل‌های دانشجویی در جایگاه افسران جنگ نرم، باید مواضع انقلابی، مستدل و محکم خود را درباره «برجام»، «ارتباط با آمریکا»، «اقتصاد_مقاومتی» و «آینده کشور» بیان کنند.
🔹نمایندگان تشکل‌های دانشجویی می‌توانند مواضع خود را در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه شهرهای بزرگ به گوش جامعه برسانند.
🔹برهم زدن هر اجتماع و مجلسی، مضر و یا حداقل بی‌فایده است.
🔹بارها گفته ایم حرف مخالف رهبری، نه جرم است و نه معارضه‌ای با آن می‌شود.
🔹منظور از دفاع از نظام، دفاع از رهبری نیست بلکه دفاع از مجموعه ارزش‌های انقلاب است.
🔹می‌توان با وسایل پیشرفته ارتباطاتی و در فضای مجازی، کمپین‌های عمومی دانشجویان مسلمان را بر اساس مخالفت با سیاست‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی شکل داد.
🔹انقلابی‌بودن، مراتب و معیارهایی دارد و نباید کسانی را که دیدگاه‌هایشان با شما انطباق کامل ندارد اما دارای این معیارها هستند، به غیرانقلابی بودن متهم کنید.
🔹رسم شده برخی در عین ادعای حمایت از نظام و امام و انقلاب، موضع خود را درباره فتنه٨٨ روشن نمیکنن، مواضع من درباره فتنه سال ۸۸ کاملاً صریح است و بر روی این موضوع حساس هستم و ملاک هم، عدم حمایت از کسانی است که سردمدار فتنه بودند و یا از آن سوءاستفاده کردند و تاکنون نیز اعلام تبری نکرده‌اند.
🔹دانشجویان نسبت به جریان رسانه‌ای دشمن با سوءظن برخورد کنند.
🔹دشمنان با هزینه‌های گزاف رسانه‌هایی ضد نظام اسلامی با هدف پوشاندن نقاط قوت نظام و برجسته‌سازی نقاط منفی به راه انداخته‌اند.
🔹راهپیمایی روز_قدس در روز جمعه در هوای بسیار گرم و با زبان روزه، حقیقتاً یک پدیده است اما این پدیده در رسانه‌های بیگانه انعکاس لازم را نیافت.
🔹براساس عقل‌گرایی، باید گفت کسانی که معتقدند برای پیشرفت کشور باید به غرب پناه برد، عقل خود را باخته‌اند.
🔹در قضیه برجام ثابت شد که آمریکایی‌ها همچنان سرگرم دشمنی با ملت ایران هستند.
🔹ما هماهنگی آمریکا با ایران در خصوص مسائل منطقه از جمله سوریه را نمی‌خواهیم زیرا هدف اصلی آنها قطع حضور ایران در منطقه است.