تماس با ما     درباره ما

دوشنبه - 1398/3/27
نسخه چاپی
فراخوان عمومی برای تامین اتوبوس‌های زائران اربعین
« خبر اطلاع رسانی »             1395/4/29 *** 22:41:23             تعداد بازدید: 803
مدیرکل حمل و نقل و پایانه های استان ایلام گفت: فراخوان عمومی برای تامین اتوبوس های زائران اربعین در مرز بین المللی مهران صادر شده است
  

مهرداد جهانی در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: از آنجایی که امسال سفر حج تمتع برگزار نمی شود و مرز بین المللی مهران نیز از امنیت ویژه ای برای تردد زائران برخوردار است، به همین دلیل پیش بینی می شود که آمار تردد زائران نسبت به سال قبل افزایش داشته باشد.

وی افزود: ستاد اربعین در استان به ریاست استاندار ایلام فعال شده و کمیته های ذیل آن به منظور هماهنگی بیشتر و فراهم کردن امکانات خدماتی، رفاهی، اسکان، درمانی، پذیرایی، حمل و نقل و ... نیز فعالیت خود را آغاز کرده اند.

وی توضیح داد: پایانه حمل و نقل استان نیز در این راستا علاوه بر ساماندهی خودروهای تردد زائران اکنون همکاری خود را با سایر دستگاه ها در زمینه ایجاد پارکینگ در محل شهرداری سابق شهرستان مرزی مهران به صورت اختصاصی 31 استان کشور فراهم کرده است تا از تجمع خودروها و سرگردانی زائران در ایام تردد پیشگیری شود.

جهانی گفت: همچنین همچون سال گذشته برای تامین اتوبوس های مورد نیاز زائران فراخوان عمومی به پایانه های حمل و نقل سراسر کشور صورت گرفته تا همه استان ها با همکاری در این زمینه در راستای تسهیل در تردد زائران به استان ایلام کمک کنند.

وی افزود: بطور قطع امسال با توجه به تجربیات سال گذشته سطح خدمات و امکانات افزایش خواهد یافت که امیدواریم همکاری های لازم در سطح ملی در راستای تسهیل تردد زائران به خوبی انجام گیرد.

وی ابراز امیدواری کرد که زائران اربعین حسینی با رضایت بیشتری نسبت به سال قبل از مرز بین المللی مهران تردد کنند.

سال گذشته بیش از 15 هزار دستگاه اتوبوس و صدها خودرو شخصی و تاکسی به کار جابجایی زائران اربعین حسینی در ایام اربعین در استان ایلام پرداختند.بر اساس آمار منابع رسمی در سال قبل بیش از 2 میلیون نفر از طریق مرز بین المللی مهران به عتبات عالیات مشرف شدند.

مرز بین المللی مهران در فاصله 85 کیلومتری مرکز ایلام دارای مزیت کوتاهی مسافت تا مرکز عراق و امنیت مطلوب است.


تا کنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است!


فرم ثبت نظر
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
نظر:(*)
حروف تصویر: captcha

شماره پیامک
آمار بازید:
پیوندها