تماس با ما     درباره ما

دوشنبه - 1398/3/27
نسخه چاپی
آخرین اخبار از برنامه‌‌های برپایی مراسم پیاده روی اربعین95
« خبر اطلاع رسانی »             1395/6/7 *** 22:44:16             تعداد بازدید: 669
 
برنامه‌ریزی‌ها برای برپایی هرچه با شکوه‌تر مراسم اربعین حسینی امسال در حالی همچنان ادامه دارد که تعداد ثبت نام کنندگان در سامانه سماح از 90هزار نفر گذشته و تا کنون تنها سه مرز رسمی برای تردد زائران در نظر گرفته شده است
  

به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات، سازمان حج و زیارت با اعلام اینکه نام‌نویسی در سامانه سماح برای مسافران ایام اربعین حسینی(ع) الزامی است، اعلام کرد: از آغاز روند نام‌نویسی تاکنون بیش از ۹۰هزار نفر عزم خود برای اربعین حسینی را ثبت کردند.

تمامی کسانی که قصد سفر در ایام اربعین را دارند باید هرچه زودتر در سامانه سماح نام‌نویسی کنند و عزیمت به این سفر مستلزم داشتن گذرنامه و روادید است.

سامانه سماح به‌طور مرتب در حال ثبت درخواستهای علاقمندان به سفر اربعین حسینی است و از آغاز تاکنون بیش از 90 هزار نفر نام و مشخصات خود را وارد سماح کرده‌اند.

تأکید بر نام‌نویسی و جلوگیری از خروج علاقمندانی که نام خود را در سامانه سماح ثبت نکرده‌اند به‌طور جدی در حال انجام است و این رویکرد به‌معنای محدودیت نیست بلکه به‌سبب نظم‌بخشی و برنامه‌ریزی مناسب انجام می‌گیرد.داشتن روادید (ویزا) و بیمه برای زائران اربعین حسینی ضروری است و سازوکار به‌همراه مبلغ مورد نظر در روزهای آینده اعلام خواهد شد.

پیش‌بینی می‌شود امسال در حدود 2میلیون نفر از ایران در مراسم اربعین حسینی حضور یابند.

تردد زائران فقط از سه مرز رسمی

همچنین نیروی انتظامی اعلام کرده است که سه مرز رسمی کشور در استان های ایلام و خوزستان برای تردد زائران اربعین حسینی کافی است.

نیروی انتظامی امکان افزایش تعداد مرزهای خروجی برای تردد زائران اربعین حسینی را به علت فقدان زیرساخت‌های لازم رد و اعلام کرد: باتوجه به اینکه در اربعین امسال  شاهد حضور باشکوه تر زائران حسینی در کنگره اربعین خواهیم بود همین سه مرز رسمی کشور در استان های ایلام و خوزستان(مهران ، چذابه و شلمچه) برای تردد زائران اربعین حسینی کافی است و در این ارتباط نیروی انتظامی آمادگی دارد به وظایف ذاتی خود عمل کند.

بنابر اعلام نیروی انتظامی، تا دو ماه آینده همه تجهیزات و امکانات نرم افزاری و سخت افزاری در سه مرز رسمی کشور برای تردد زائران اربعین حسینی فراهم می‌شود.زائران عزیز باید از هم اکنون برای گرفتن گذرنامه و ویزا اقدام کنند و این کار در روزهای آخر که معمولا' ازدحام زیاد است موکول نکنند.


تا کنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است!


فرم ثبت نظر
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
نظر:(*)
حروف تصویر: captcha

شماره پیامک
آمار بازید:
پیوندها