تماس با ما     درباره ما

سه شنبه - 1398/5/29
نسخه چاپی
جزئیات خدمات ارائه شده با مشارکت مردم در راهپیمایی اربعین حسینی اعلام شد
جمشید گودرزی قائم مفام ستاد بازسازی ، مردم و دولت عراق را میزبان اصلی راهپیمایی اربعین حسینی اعلام کرد.
« خبر فعالیت ها »             1395/9/17 *** 20:55:36             تعداد بازدید: 870

جزئیات خدمات ارائه شده با مشارکت مردم در راهپیمایی اربعین حسینی اعلام شد

 
قائم مقام ستاد بازسازی عتبات عالیات در امور اربعین با اشاره به رشد کمی و کیفی خدمات ارائه شده در کنگره عظیم اربعین گفت: انعقاد بیش از 400تفاهم‌نامه با موکب داران، مشارکت چشمگیر هموطنان اهل سنت، رشد نزدیک به سه برابری آمار طبخ و توزیع غذا و استان‌ محوری ازجمله ویژگی‌های برپایی مراسم اربعین حسینی امسال بود
  

به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات، جمشید گودرزی، مردم و دولت عراق را میزبان اصلی راهپیمایی اربعین حسینی اعلام کرد و ضمن تجلیل از خدمات خالصانه آنها افزود: براساس رهنمودهای رهبر معظم انقلاب، ما به نمایندگی از مردم و تنها با هدف مشارکت در فیض میزبانی در کنار برادران عراقی در این کنگره عظیم حضور داشتیم.

وی گفت: راهپیمایی میلیونی اربعین حسینی حرکتی مردمی و متکی به مشارکت و کمک‌های تمامی محبان اهل بیت علیهم السلام است و ستاد بازسازی عتبات به عنوان مسئول «کمیته مشارکت‌‌های مردمی، اسکان و تغذیه»، وظیفه ساماندهی امور و ایجاد هماهنگی‌ها را برعهده داشت.

وی در تشریح عملکرد کمیته «مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه ستاد اربعین» اظهار کرد: تعداد تفاهم‌نامه‌های منعقده با متبرعان، خیران و موکب‌داران استان‌های سراسر کشور به‌منظور اسکان و پذیرایی از زائران اربعین حسینی امسال با حدود 4برابر افزایش نسبت به سال گذشته به 410 فقره رسید.به گفته وی، تعداد تفاهم‌نامه‌های امضا شده در سال گذشته 122فقره بود که امسال با رشد 336 درصدی همراه شد.

گودرزی اجرای طرح ادغام موکب‌ها را یکی از ویژگی‌های اربعین امسال برشمرد و گفت: با هدف هم‌افزایی در ارائه خدمات مطلوب‌تر به زائران، برای نخستین بار تعدادی از موکب‌های ایرانی و عراقی با هم ترکیب شدند که ارتقاء سطح خدمات دهی را نیز در پی داشت.

وی استان محوری را یکی دیگر از ویژگی‌های برپایی مراسم اربعین حسینی امسال دانست و افزود: همراهی بی‌نظیر مردم با ستادهای بازسازی عتبات استان‌ها و کمک استانداران در سراسر کشور این فرصت را برای تمامی هموطنان عزیز ایجاد کرد که بتوانند با اهداء کمک‌های نقدی و غیرنقدی سهمی در برپایی این مراسم داشته باشند.

گودرزی با بیان اینکه ظرفیت اسکان ایجاد شده در سال گذشته 325هزار نفر در روز بود گفت: امسال تعداد نفرات اسکان یافته در موکب‌های ایرانی با افزایش حدود3برابری از 900هزار نفر در روز فراتر رفت.

وی با بیان اینکه تعداد وعده‌های پذیرایی از زائران نیز با رشد 311درصدی همراه بود افزود: اربعین امسال 4میلیون و 599هزار وعده غذا(صبحانه، نهار و شام) طبخ و در بین زائران توزیع شد.سال گذشته این آمار حدود یک میلیون و 478هزار وعده در روز بود.

قائم مقام ستاد بازسازی عتبات عالیات در امور اربعین تصریح کرد: با سازماندهی خوبی که صورت گرفت، 8 قرارگاه تحت امر کمیته اسکان و تغذیه در شهرهای نجف اشرف، کربلا، کاظمین، سامراء، مسیب(طفلان مسلم) و مرزهای مهران، شلمچه و چذابه فعال بودند.

وی ادامه داد: امسال هموطنان اهل سنت از استان‌های کردستان، سیستان و بلوچستان و هرمزگان نیز مشارکت چشمگیری در پشتیبانی از موکب‌ها داشتند.

وی با اشاره به عبور زائران کشورهای همسایه مانند آذربایجان، هند، پاکستان و افعانستان از خاک کشورمان گفت: تعدادی از موکب‌های زیر نظر ستاد بازسازی عتبات عالیات در مرزهای شلمچه، میرجاوه و آستارا تا پایان ماه صفر دایر بود و به زائران این کشورها خدمات ارائه می‌کردند.

به گفته گودرزی امسال تعداد موکب‌های مرزی با افزایش 160 درصدی به 531 موکب رسید.سال گذشته 330 موکب در مرزها دایر شده بود.


تا کنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است!


فرم ثبت نظر
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
نظر:(*)
حروف تصویر: captcha

شماره پیامک
آمار بازید:
پیوندها