تماس با ما     درباره ما

دوشنبه - 1398/3/27
نسخه چاپی
ستاد در شورای شهر کرج
« خبر اطلاع رسانی »             1395/10/29 *** 23:18:34             تعداد بازدید: 540

به گزارش پایگاه خبری مدیریت شهری کرج، دویست و هفتاد و سومین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر کرج صبح امروز به ریاست محمود دادگو با حضور رئیس ستاد عتبات و عالیات، مدیر کل و مدیران نواحی 4 گانه آموزش پرورش استان البرز برگزار شد.

 شکری، رئیس ستاد عتبات و عالیات استان البرز ضمن تقدیر از اعضای شورای اسلامی شهر کرج در پیشبرد اهداف عالی و مساعدت های مالی، به ارائه گزارشی از عملکرد ستاد پرداخت.

این مسئول با بیان اینکه یکی از وظایف ستاد عتبات و عالیات گزارش دهی به مردم است، اظهار داشت: در دو دهه فعالیت این ستاد در عراق، ماموریت های مهمی در بحث مرمت، بازسازی و توسعه حرم های اهل بیت به انجام رسانده است که در این راستا، 190 پروژه در بحث مرمت انجام شده از جمله حرم امام حسین(ع)، حرم اباالفضل العباس، حرم امیرالمومنین و عسکریین و ... که به برکت خون شهدا توفیق مشارکت  در این امر به استان البرزنیز عطا گردید.

وی گفت: امروز همه ماموریت ستاد بازسازی عتبات و عالیات به دست ایرانیان انجام می شود و نقش ایران اسلامی در بازسازی این اماکن متبرکه بی بدیل و مثال زدنی است.

 

 شکری افزود: در حال حاضر ماموریت های بسیاری در راستای مرمت و بازسازی توسط استان البرز انجام شده و به بحث" توسعه حرمها " ورود کرده ایم که در این زمینه در کنار مرقد امیرالمومنین(ع) صحنی به زیر بنای 218 هزار مترمربع با معماری ایرانی اسلامی در حال ساخت است.

رئیس ستاد بازسازی عتبات و عالیات با بیان اینکه در توسعه حرم امام حسین(ع) نیز اقداماتی در حال انجام است. لاغر کردن ستونها . ارتفاع بخشیدن به گنبد حرم مطهر و از همه مهمتر ، ساخت صحن بزرگ عقیله بنی هاشم – حضرت زینب کبری (سلام الله علیها) در چهار طبقه می باشد .

وی ادامه داد: ساخت ضریح های مطهر، یکی دیگر از اقداماتی است که استان البرزنیز در این بخش ورود داشته و ضریح  حبیب ابن مظاهر به همت مردم متدین استان البرزبا تقدیم نذورات به انجام رسیده است که سبب افتخار برای این مرز و بوم در خدمت به اهل بیت بوده است.

وی افزود: در کنار تمام کارهای ماندگار که توسط استان البرز به انجام رسیده و بخشی از آن بیان شد، به زمینی که توسط شورای اسلامی شهر کرج مصوب و در راستای اهداف الهی به این سازمان تقدیم گردید، می توان اشاره کرد و به طور حتم این اقدام اعضای شورای چهارم جزء حسنات و اقدامات ارزشمند و افتخارات آنها در پیشگاه الهی خواهد بود.

گفتنی است در این جلسه ،ستاد بازسازی عتبات و عالیات استان البرز، با اهداء لوح از اقدام ارزشمند شورای اسلامی شهر کرج با مساعدت های مالی و ... در پیشبرد اهداف عالی ستاد، تقدیر بعمل آورد.


تا کنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است!


فرم ثبت نظر
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
نظر:(*)
حروف تصویر: captcha

شماره پیامک
آمار بازید:
پیوندها