تماس با ما     درباره ما

شنبه - 1398/5/26
نسخه چاپی
‌پکیجی مرتبط با ضریح امامین عسکریین(ع) به عراق ارسال شد
صندوقچه‌ها، درب‌ها، دریچه‌ها، پنجره‌ها، فرش‌ها و سنگ‌ها توسط این ستاد به عراق منتقل و ضریح هم در کارگاه مشخصی بسته‌بندی شده.....
« خبر اطلاع رسانی »             1395/11/14 *** 9:28:30             تعداد بازدید: 575
رئیس ستاد بازسازی عتبات گفت: صندوقچه‌ها، درب‌ها، دریچه‌ها، پنجره‌ها، فرش‌ها و سنگ‌ها توسط این ستاد به عراق منتقل و ضریح هم در کارگاه مشخصی بسته‌بندی شده و وقتی تمام اقدامات قبل از احداث ضریح پایان پذیرفت، ضریح به عراق ارسال می‌شود
  

حسن پلارک در گفت‌وگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری فارس، درباره آخرین وضعیت اعزام ضریح امامین عسکریین به عراق گفت: این ضریح در قم ساخته و تکمیل شده که البته یک بسته کامل و پکیج محسوب می‌شود.‌پکیجی مرتبط با ضریح امامین عسکریین(ع) به عراق ارسال شد

وی در توضیح بیشتر این موضوع افزود: این بسته و پکیج شامل ضریح مطهر، 4 صندوقچه خاتم، 6 درب طلای دو لنگه اصلی ورودی، 12 پنجره نفیس نقره و طلا و همچنین فرش‌هایی دستباف داخل حرم و سنگ زیر پایه ضریح مطهر است.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات اظهارداشت: متبرع تمامی این اقدامات مردم بزرگ و خیر ایران هستند که البته تمامی این اقلام و بسته در کارگاهی نگهداری شده است.

وی تصریح کرد: ضریح مطهر امامین عسکریین چون پیچ و مهره‌ای است باز و مونتاژ شده تا قابلیت حمل به عراق داشته باشد و در صندوق‌هایی قرار داده شده تا به مرحله اعزام به عتبات عالیات برسد.

پلارک گفت: در ابتدا باید صندوقچه به عراق اعزام شود تا در قبور مطهر نصب شود تا در هنگام برداشتن ضریح، قبور با این صندوقچه‌ها پوشیده باشد.

وی افزود: این صندوقچه خاتم نفیس در شیراز ساخته شده که کارهای هنری زیادی بر روی آن انجام شده است.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات اظهار داشت: بعد از صندوقچه‌ها باید سنگ‌های پایه ضریح گذاشته شود تا بعد از آن ضریح به عتبات عالیات اعزام شود.

وی خاطرنشان کرد: صندوقچه‌ها، درب‌ها، دریچه‌ها، پنجره‌ها، فرش‌ها و سنگ‌ها توسط ستاد بازسازی عتبات عالیات به عراق منتقل شده ضمن اینکه ضریح در صندوق و در کارگاه مشخصی بسته‌بندی شده و وقتی تمام اقدامات قبل از احداث ضریح پایان پذیرفت، ضریح به عراق ارسال خواهد شد.

پلارک افزود: ضمن عدم عجله برای نصب ضریح تلاش داریم تا با حوصله خاصی اقدامات قبل از نصب ضریح انجام شود تا برای مثال در نیمه شعبان رونمایی از ضریح صورت گیرد.


تا کنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است!


فرم ثبت نظر
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
نظر:(*)
حروف تصویر: captcha

شماره پیامک
آمار بازید:
پیوندها