تماس با ما     درباره ما

سه شنبه - 1398/4/4
نسخه چاپی
نوروز 6 هزار متر به فضای حرم مطهر علوی افزوده می‌شود
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات گفت: بخش زیارتی صحن حضرت زهرا(س) تا خرداد سال آینده آماده می‌شود و کل صحن نیز تا پایان سال ۹۶ به بهره‌برداری می‌رسد.
« خبر اطلاع رسانی »             1395/12/14 *** 18:33:47             تعداد بازدید: 690
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات گفت: بخش زیارتی صحن حضرت زهرا(س) تا خرداد سال آینده آماده می‌شود و کل صحن نیز تا پایان سال ۹۶ به بهره‌برداری می‌رسد
  

حسن پلارک در گفتگو با خبرنگار فرهنگی "فرهنگ نیوز"؛ با اشاره به صحن حضرت زهرا (س) گفت: پیشرفت این پروژه بسیار خوب بوده و یک طبقه از قسمت زیارتی آن در اختیار زائران قرار گرفته و طبقه بالای آن نیز تا عید نوروز به بهره برداری می رسد.

وی ادامه داد: تا خرداد ماه سال آینده بخش زیارتی صحن به طور کامل آماده می شود و بخش غیرزیارتی آن نیز تا پایان سال 96 به اتمام خواهد رسید.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات بیان داشت: برای عید نوروز تقریبا 6 هزار متر به فضای کنونی حرم اضافه می شود.

پلارک درباره اعتبارات مورد نیاز برای تکمیل پروژه صحن حضرت زهرا (س) بیان داشت: تا پایان پروژه به 120 تا 130 میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم که البته این میزان تامین اعتبار شده است.

وی در همین زمینه تصریح کرد: صحن حضرت زهرا (س) بزرگ ترین پروژه مذهبی جهان  اسلام در حال حاضر به شمار می رود و از سوی دیگر در عراق و ایران پروژه عمرانی با این وسعت نداریم که حدود 300 هزار مترمربع زیربنا داشته باشد، البته همه مهندسان،. کارمندان و کارگران این پروژه ایرانی هستند و هم اکنون حدود هزار و 800 نفر از افرادمان در عراق مشغول انجام ابن پروژه هستند.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خاطر نشان کرد: کل مصالح به کار رفته برای ساخت این صحن ایرانی است و به تعبیر آیت الله علم الهدی با ساخت صحن حضرت زهرا (س) امام علی از شرمندگی حضرت فاطمه (س) بیرون آمده است.


تا کنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است!


فرم ثبت نظر
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
نظر:(*)
حروف تصویر: captcha

شماره پیامک
آمار بازید:
پیوندها