تماس با ما     درباره ما

سه شنبه - 1398/5/29
نسخه چاپی
شبستانهای جدید حرم کاظمین
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات از افتتاح طرح توسعه شبستان‌های حرم در عید فطر خبر داد.
« خبر فعالیت ها »             1396/1/19 *** 0:9:5             تعداد بازدید: 580

به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات، حسن پلارک گفت: با بهره‌برداری از این طرح که با کمک‌های مردمی و همت متخصصان ایرانی در شبستان شرقی و غربی متصل به حرم در حال اجراست، وسعت کنونی این آستان مقدس چهار برابر افزایش می‌یابد.

وی با اشاره به حضور چشمگیر زائران ایرانی در حرم امام موسی کاظم و امام جواد علیها السلام در ایام و مناسبت‌هایی مانند اربعین طی سال‌های اخیر افزود: به‌منظور رفاه حال زائران ساخت دو صحن بزرگ امام رضا(ع) با 60هزارمترمربع زیربنا و صحن صاحب الزمان(عج) با 70هزارمترمربع زیربنا در دستور کار ستاد بازسازی عتبات عالیات است.

پلارک با اشاره به وجود میراث ارزشمند هنر و معماری ایرانی و اسلامی در حرم امامین جوادین علیهم السلام گفت: در جای جای این حرم مطهر، کاشی‌کاری‌های ارزشمندی مربوط به دوران صفویه و قاجار وجود دارد که هم‌اکنون به دست کارشناسان ایرانی در حال ترمیم و بازسازی است.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات با بیان اینکه حرم این دو امام همام بزرگترین صحن در اعتاب مقدسه است یادآور شد: سال گذشته با همت استادکاران ایرانی طرح مرمت و طلاکاری 3 گلدسته حرم بعد از 2 سال تلاش به اتمام رسید و در عید فطر گذشته رونمایی شد..


تا کنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است!


فرم ثبت نظر
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
نظر:(*)
حروف تصویر: captcha

شماره پیامک
آمار بازید:
پیوندها