تماس با ما     درباره ما

پنج شنبه - 1398/5/31
نسخه چاپی
جزئیات افزایش ۴ برابری فضای حرم امامین جوادین علیهم السلام
توسعه شرقی و غربی حرم امامین جوادین(ع) یکی از مهمترین پروژه‌هایی بوده که در حال اجرا و رو به اتمام است.
« خبر فعالیت ها »             1396/2/6 *** 20:8:59             تعداد بازدید: 580
 
جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات با بیان اینکه طرح توسعه حرم مطهر امامین جوادین(ع) در حال اتمام است، گفت: ۹۰ درصد طرح توسعه شرقی و غربی حرم امامین جوادین(ع) که چهار برابر به فضای کنونی می‌افزاید به دست متخصصان و هنرمندان ایرانی انجام گرفته است
  

مسعود شوشتری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم درباره آخرین برنامه‌های انجام شده برای حرم امامین جوادین(ع) اظهار کرد: توسعه شرقی و غربی حرم امامین جوادین(ع) یکی از مهمترین پروژه‌هایی بوده که در حال اجرا و رو به اتمام است.جزئیات افزایش ۴ برابری فضای حرم امامین جوادین علیهم السلام

وی ادامه داد: بیش از 90 درصد طرح توسعه شرقی و غربی حرم امامین جوادین(ع) در کاظمین به اتمام رسیده و تنها بخشهای نازک‌کاری، آیینه‌‌کاری و کارهای ظریف‌ کاری با همت مهندسان و هنرمندان ایرانی در حال انجام است.

جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات تصریح کرد: با اتمام این پروژه بخش قابل توجهی به فضای زیارتی حرم مطهر امامین جوادین(ع) اضافه می‌شود و زائران می‌توانند در شرایط مناسبی  از فضای زیارتی بهره بگیرند.

به گفته شوشتری، این طرح عظیم که سازه‌ای فلزی و معماری اسلامی ـ ایرانی دارد از دو سال گذشته آغاز شده و مراحل نهایی آن نیز در حال انجام است که به‌زودی افتتاح خواهد شد.

وی درباره طرح توسعه حرم امامین جوادین(ع) تاکید کرد: با بهره برداری از این طرح که با کمکهای مردمی و همت متخصصان ایرانی در شبستان شرقی و غربی متصل به حرم در حال اجرا است، وسعت کنونی این آستان مقدس چهار برابر افزایش می‌یابد.

جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات درباره سایر برنامه‌های ستاد بازسازی عتبات عالیات در حرم امامین جوادین(ع) گفت: طلاکاری ایوان باب‌المراد به اتمام رسیده و طلاکاری ایوان باب القریش نیز در حال انجام است.

شوشتری  با بیان اینکه طراحی طلاکاری ایوان باب القبله نیز انجام شده است، گفت: در این پروژه نیز آستان مقدس طلای لازم را فراهم می‌کند و سایر برنامه‌های اجرایی نیز  به دست هنرمندان و کارشناسان ایرانی انجام می‌گیرد..

وی درباره طرح توسعه حرم امامین جوادین(ع) تاکید کرد:  با بهره‌برداری از این طرح که با کمکهای مردمی و همت متخصصان ایرانی در شبستان شرقی و غربی متصل به حرم در حال اجرا است، وسعت کنونی این آستان مقدس چهار برابر افزایش می‌یابد.

جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات با اشاره به پروژه‌های انجام شده در کاظمین اظهار کرد: طلاکاری و مقاوم سازی گنبد حرم امام جواد(ع)، طلاکاری گنبد امام موسی ابن جعفر(ع) با مشارکت تولیت، ساخت 9 باب درب طلای حرم مطهر، تعویض سنگ دیوارهای حرم  امامین جوادین(ع) با مشارکت تولیت حرم، تعویض سنگ کف صحن حرم، اجرای پروژه معرق‌کاری رواقهای حرم، ایزولاسیون سقف حرم مطهر، ساخت درب های 62 حجره صحن حرم  امامین جوادین(ع)، راه‌اندازی کارگاههای خمکاری، آبکاری در حرم کاظمین، مقاوم‌سازی و طلاکاری گلدسته‌های کوچک، بازسازی و احیاء مسجد صفویه، ایجاد کارگاه قالیشوئی، تعویض سنگ ازاره صحن حرم، ساخت یک باب سقاخانه در کاظمین، اقدامات طراحی توسعه صحن حرم، سنگ‌کاری صحن مطهر امام علی(ع) در کاظمین و طلاکاری گلدسته‌های کاظمین با 16 هزار خشت طلا در سالهای اخیر انجام گرفته است.


تا کنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است!


فرم ثبت نظر
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
نظر:(*)
حروف تصویر: captcha

شماره پیامک
آمار بازید:
پیوندها