تماس با ما     درباره ما

شنبه - 1398/5/26
نسخه چاپی
زیباسازی و توسعه قبور مطهر ائمّه اطهار (ع) مصداق تعظیم شعائر الهی است
روحانیون به شبهات فضای مجازی درباره بازسازی عتبات عالیات پاسخ مستدل دهند.
« خبر اطلاع رسانی »             1396/2/16 *** 23:26:25             تعداد بازدید: 447
مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در ستاد بازسازی عتبات عالیات با اشاره به رسالت مهم روحانیون پاسخگویی به شبهات، گفت: روحانیون به شبهات فضای مجازی درباره بازسازی عتبات عالیات پاسخ مستدل دهند
  

به گزارش خبرگزاری روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات، حجت‌الاسلام کاظم محمدی، در نشست هیات‌امنای ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خراسان شمالی اظهار داشت: علما و روحانیون رسالت مهمی در امر پاسخگویی به شبهات مطرح‌شده در فضای مجازی درباره بازسازی عتبات عالیات دارند.

وی افزود: علما و روحانیون باید برای شبهه زدایی از خدمات ستاد بازسازی عتبات عالیات فعالیت کرده و شبهات مجازی و مطرح‌شده را به‌صورت مستدل پاسخ دهند و در جامعه روشنگری کنند.

حجت‌الاسلام محمدی گفت: گاهی اوقات مردم سؤال می‌کنند درحالی‌که در کشور قشر ضعیف و فقیر وجود دارد و یا نیاز به فعالیت عمرانی زیادی در کشور داریم چرا باید به بازسازی عتبات عالیات کمک کنیم، لذا باید علما، روحانیان و مبلغان پاسخگوی این سؤالات و شبهات باشند.

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در ستاد بازسازی عتبات عالیات تصریح کرد: هزینه نمودن برای ریشه‌کنی فقر، انکار نمی ­گردد، بلکه کمک به مستمندان، از نگاه تمامی مسلمانان و شیعیان عملی پسندیده و بلکه موکد است، بسیاری از افرادی که پول خود را صرف هزینه‌های مقابر اولیای دین می­کنند، کمک­های شایانی نیز به افراد تهی­دست می‌کنند.

حجت‌الاسلام محمدی اظهار داشت: تعمیر و زیباسازی قبور ائمه اطهار (ع) تعظیم شعائر الهی است و قرآن مجید آن را نشانه تقوای قلوب و تسلط پرهیزگاری بر دل‌ها می‏داند.

وی با تأکید بر فعالیت بیشتر روحانیان و مبلغان درزمینه فرهنگ‌سازی برای افزایش مشارکت مردم در بازسازی عتبات عالیات، شبهه زدایی از ماهیت و اصل فعالیت ستاد بازسازی عتبات عالیات را یکی دیگر از رسالت‌های مهم روحانیان در این زمینه عنوان کرد.

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در ستاد بازسازی عتبات عالیات با تأکید بر اینکه علما و روحانیون می‌توانند در این زمینه فعالیت بیشتری داشته باشند، اظهار داشت: علما و روحانیان خادم اهل‌بیت(ع) هستند و بزرگ‌ترین افتخار هم خادمی اهل‌بیت(ع) است؛ ازاین‌رو فعالیت در این مسیر توفیق بسیار ارزشمندی بوده که باید قدر دانسته شود.


تا کنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است!


فرم ثبت نظر
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
نظر:(*)
حروف تصویر: captcha

شماره پیامک
آمار بازید:
پیوندها