تماس با ما     درباره ما

شنبه - 1398/5/26
نسخه چاپی
واکنش حجت الاسلام و المسلمین پناهیان به شبهه افکنی‌ها
آنها که به بازسازی عتبات ایراد می‌گیرند، چرا به سفرهای تفریحی خارجی اعتراض نمی‌کنند
« خبر اطلاع رسانی »             1396/2/22 *** 23:29:34             تعداد بازدید: 493
 
آنها که به بازسازی عتبات ایراد می‌گیرند، چرا به سفرهای تفریحی خارجی اعتراض نمی‌کنند
 
حجت الاسلام و المسلمین علیرضا پناهیان نسبت به شبهه افکنی‌های برخی نسبت به بازسازی عتبات عالیات گفت: آنها که می گویند پول ساخت و ساز حرم‌ها و سفر عتبات را به فقرا بدهید، چرا نسبت به پول‌هایی که صرف سفرهای تفریحی خارجی می‌شود، اعتراضی نمی‌کنند
  

به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات، این کارشناس مسائل مذهبی در حاشیه بازدید از کارگاه ساخت نیم ضریح خیمه گاه امام سجاد(ع) و در جمع کارکنان ستاد بازسازی عتبات عالیات استان فارس اظهار کرد: تا فردی قصد سفر به عتبات عالیات داشته باشد یا بخواهد کمکی در این راه انجام دهد، سریعا عده‌ای می‌گویند که پول این را به فقرا بدهید.آنها که به بازسازی عتبات ایراد می‌گیرند، چرا به سفرهای تفریحی خارجی اعتراض نمی‌کنند

وی با بیان اینکه نوروز امسال چندین هواپیما و مسافر به قصد تفریح عازم آنتالیا شد افزود: سوال ما این است که این پولها کجا هدر رفت و چرا خرج فقرا نشد؟ یا اگر رفته بودند مثلا عتبات، این پولها چقدر خرج ساخت و ساز حرم ها می‌شد و حالا که رفتند ترکیه چقدر خرج داعش شده است؟

وی با بیان اینکه در برابر این شبهه افکنی‌ها، کار تبلیغی مناسبی انجام نشده است، افزود: اگر به مساله زیارت عمیق نگاه کنیم، می‌بینیم که یکی از ضروری‌ترین و حیاتی ترین اموری است که برای بسط معنویت و تحکیم عواطف انسانی و برای رشد عقلانی فرد و جامعه می‌تواند مفیدی باشد.به همین دلیل اجر فراوانی دارد.

وی به اجر معنوی زیارات در روایات اسلامی اشاره کرد و گفت: براساس آموزه های دینی، هر کسی قدمی برای اهل بیت (ع) بردارد یا مثلا شخصی یک بیت شعر برای آنان بگوید، بهشت بر او واجب است و حتی اگر کسی این شعر را بخواند یا گوش دهد هم بهشت بر او هم واجب است.

این استاد حوزه و دانشگاه خطاب به دست‌اندرکاران بازسازی عتبات عالیات گفت: صحن‌ و رواق‌هایی که شما در حرم‌های مطهر می‌سازید، همانند ابیات اشعار مذهبی است، این اقدامات، زیبایی معارف والای اهل بیت (ع) را دوچندان می‌کند و هر کسی هم در گسترش این معارف کمک کند، در بهشت خدای متعال جا دارد و شما عزیزان همان از آن اجر و ثواب را بهره‌مند هستید.

وی با اشاره به تدبیر ویژه امام سجاد(ع) در جانمایی و طراحی قبور مطهر شهدای کربلا افزود: امام سجاد(ع) اولین طراح کربلاست یعنی آن حضرت وضع قبور مطهر را در کربلای معلی به شکل خاصی طراحی نمودند و تعیین کردند که بدن مطهر امام حسین (ع)، حضرت اباالفضل (ع)، حضرت علی اکبر(ع) و دیگر شهدا دشت کربلا در کجا قرار بگیرد.

وی با اشاره به اینکه ایشان با درایت خاصی دو حرم مطهر در کربلا بوجود آوردند، ادامه داد: آن حضرت بدن حضرت علی اکبر(ع) را از محل خیمه گاه به کنار بدن مطهر امام حسین (ع) آورند و بدن مطهر حضرت اباالفضل العباس (ع) را در همان محل شهادت ایشان به خاک سپردند تا دو حرم و بین الحرمین در کربلا شکل بگیرد، این طراحی باعث شد آن حضرت جایگاه ویژه ای در کربلا داشته باشد.

حجت الاسلام پناهیان با بیان اینکه امام سجاد (ع) از جهت دیگری هم دارای جایگاه ویژه ای است، گفت: در مصائب کربلا، مصیبتی که امام حسین(ع) تحمل نکرد، امام سجاد(ع) متحمل شدند، طوری که امام حسین(ع) فرمودند جلوی من به خیمه‌ها حمله نکنید، زیرا آن حضرت تحمل نداشتند ولی امام سجاد(ع) این مصائب را هم تحمل کردند.

این استاد حوزه و دانشگاه توجه قرار دادن به جایگاه رفیع امام سجاد (ع) در کربلا را یک امر ضروری دانست و افزود: برادران عرب در عراق رسم قشنگی دارند و  امام حسین(ع) را به نام ابوسجاد یاد می‌کنند که این یک نوع توجه خاص به امام سجاد(ع) است و مطمئن باشید کار برای امام سجاد(ع) حتما پاسخ ویژه و پاداش خاصی از طرف آن حضرت را دارا می‌باشد.


تا کنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است!


فرم ثبت نظر
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
نظر:(*)
حروف تصویر: captcha

شماره پیامک
آمار بازید:
پیوندها