تماس با ما     درباره ما

شنبه - 1398/5/26
نسخه چاپی
مشارکت 70استادکار سنگ‌تراش در ساخت سنگ‌های نمای طرح توسعه حرم مطهر علوی
70هنرمند و استادکار سنگ تراش، تکنسین و کارگر ماهر در ساخت این سنگ‌های نمای صحن حضرت زهرا(س) مشارکت دارند.
« خبر فعالیت ها »             1396/4/5 *** 16:30:35             تعداد بازدید: 511

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان محلات با اشاره به تامین سنگ نمای بیش از 600ستون طرح توسعه حرم مطهر علوی در این شهرستان گفت: 70هنرمند و استادکار سنگ تراش، تکنسین و کارگر ماهر در ساخت این سنگ‌های نمای صحن حضرت زهرا(س) مشارکت دارند

  

به گزارش روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات، محمد نجفی افزود: 508 ستون سنگی و بخش های جانبی آن در سال گذشته در کارگاه های این شهرستان ساخته و برای استفاده در صحن حضرت زهرا (س) به نجف اشراف ارسال شد.

وی گفت: شهرستان محلات ساخت 604 پایه ستون سنگی را برای اجرای پروژه صحن حضرت زهرا (س) متعهد شده است که طی یک ماه آینده به تمامی این تعهد عمل خواهد کرد.

وی ادامه داد: برای ساخت این ستون های سنگی بیش از  دوهزار تن سنگ مرمر مصرف شده که در کنار ساخت ستون ها سایر نیازمندی های صحن بصورت سنگ پلاک بالغ بر سه هزار متر مربع و دهها تن  سنگ بصورت شمش مرمر بوده است.

وی گفت: برای نخستین بار در خاورمیانه، تجهیزات پیشرفته و تخصصی برش ستون سنگی در اشکال متنوع در کارگاه های مجتمع سنگبری این شهرستان مستقر شد.

نجفی، در خصوص امکانات تخصصی جدید برای تامین ستون های سنگی صحن حضرت زهرا (س) در محلات، گفت: تعهد ساخت ستون های سنگی برای صحن حضرت فاطمه زهرا (س) در نجف اشراف در این شهرستان با تجهیزات جدید به بهترین شکل در حال انجام است.

نجفی بیان کرد: یکی از صنعتگران نیکوکار این شهرستان همه مراحل تهیه سنگ، فرآوری و نصب ستون در محوطه صحن حضرت زهرا (س) در نجف اشرف را بر عهده گرفته است.

وی گفت: تعدادی  از 604 ستون مذکور از سنگ مرمر مرغوب و سفید است وبقیه از مرمر سبز می باشد.

 

 


تا کنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است!


فرم ثبت نظر
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
نظر:(*)
حروف تصویر: captcha

شماره پیامک
آمار بازید:
پیوندها