تماس با ما     درباره ما

شنبه - 1398/5/26
نسخه چاپی
مشارکت اهل سنت ایران در بازسازی اعتاب مقدسه و اربعین حسینی
رئیس ستاد بازسازی عتبات با اشاره به مشارکت بالای اهل سنت ایران در بازسازی اعتاب مقدسه گفت: اهل بیت (ع) محور وحدت شیعه و سنی هستند.
« خبر اطلاع رسانی »             1396/4/9 *** 20:21:48             تعداد بازدید: 373
رئیس ستاد بازسازی عتبات با اشاره به مشارکت بالای اهل سنت ایران در بازسازی اعتاب مقدسه گفت: اهل بیت (ع) محور وحدت شیعه و سنی هستند
  

حسن پلارک در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه عزیزان اهل سنت ایران ارادت خاصی به اهل بیت (ع) دارند، تاکید کرد: ائمه معصومین بسیار مورد احترام اهل سنت هستند.

وی ادامه داد: اهل بیت محور وحدت است و دشمن هم از همین وحشت دارد و می خواهد القا کند که اهل سنت ایران قصد مخالفت و درگیری دارند در صورتی که چنین نیست.

رئیس ستاد بازسازی عتبات افزود: اهل سنت ایران چه در غرب کشور یا در سیستان و بلوچستان همواره مشارکت بالایی در پروژه های بازسازی عتبات عالیات در عراق داشته اند به طوری که دفاتر استانی ستاد بازسازی در استانهای سنی نشین همانند دیگر استانهای کشور فعال است و حتی می توان گفت این استانها حضور قوی تر و فعال تری دارند.

پلارک خاطرنشان کرد: علمای اهل سنت ما سال گذشته به صورت داوطلبانه از پروژه های ستاد بازسازی عتبات عالیات بازدید کردند و این اقدامات مورد تحسین علما قرار گرفت به طوری که در همان سفر و پس از آن کمکهای شایانی انجام دادند.

وی به مشارکت اهل سنت کشور در گردهمایی عظیم اربعین حسینی اشاره کرد و گفت: مردم عزیز سیستان و بلوچستان در مرز ورودی زائران پاکستانی و هندی قرار دارند و تمام پذیرایی توسط اهل سنت این استان انجام می شود.

رئیس ستاد بازسازی عتبات با اشاره به حادثه تروریستی اخیر تهران تاکید کرد: دشمنان می خواستند القا کنند که این اقدامات توسط اهل سنت انجام می شود در حالی که امروز آشکار شده است داعش یک تفکر التقاطی است که به آموزه های اهل سنت اعتقادی ندارد و علمای اهل سنت به اتفاق این تفکرات و اقدامات را رد می کنند.

پلارک افزود: این تفکر محکوم به شکست است و به زودی شاهد زوال این گروه با مودت بین شیعه و سنی خواهیم بود..

نقل از سایت ستاد بازسازی عتبات عالیات .atabat.org


تا کنون هیچ نظری برای این خبر ثبت نشده است!


فرم ثبت نظر
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
نظر:(*)
حروف تصویر: captcha

شماره پیامک
آمار بازید:
پیوندها